Najboljši strelec Krke je bil s 13 točkami Jaka Klobučar. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka - Olimpija
Po odhodu Jureta Balažiča v tujino je novi kapetan Krke izkušeni center Smiljan Pavič. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka zmagoslavno v Ligo ABA

Aktualni slovenski prvaki so najboljšo madžarsko košarkarsko ekipo premagali brez večjih težav. Pobudo so prevzeli kmalu po začetku srečanja, si hitro priigrali visoko prednost, ki so jo tudi zlahka zadržali. Aleksander Sekulić je priložnost dal vsem igralcem, med strelce pa se ni uspelo vpisati le mladima novincema pri Krki Tomažu Bolčini in povratniku po poškodbi Marku Pajiću. Najboljši je bil s 13 točkami Jaka Klobučar, 10 jih je dodal Jure Lalić, po osem pa Uroš Lulić in Edo Murić.

S serijo 14:0 do visoke prednosti
Madžarski prvak, za katerega igra nekdanji košarkar Krke Marton Bader, je v prvem krogu Lige ABA pokazal daleč najmanj in je za zdaj glavni kandidat za zadnje mesto. Po dobrem začetku Krke so nato sledile minute gostujočih košarkarjev, ki pa so jih Novomeščani s serijo kar 14:0 hitro prekinili in povsem zagospodarili na parketu že v prvi četrtini. Prvih deset minut so Sekulićevi varovanci dobili s 24:12.

Prednost je iz minute v minuto rasla in v 26. minuti je Klobučar s trojko povišal kar na 57:26. V zadnji četrtini so priložnost dobili tudi mlajši igralci in razlika se je tako zmanjšala. Krko v sredo čaka težko gostovanje v Beogradu, kjer se bodo pomerili s petkratnim prvakom lige Partizanom.

Tudi Union Olimpija je uspešno začela tekmovanje v jadranski ligi, saj je v soboto slavila na težkem gostovanju v Kragujevcu. Od Radničkega je bila boljša z 71:65. Že v prvem krogu Lige ABA je bilo sicer kar nekaj prijetnih presenečenj.