Jaka Blažič je bil na obeh letošnjih srečanjih Uniona Olimpije najboljši strelec. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka - Olimpija
Teemu Rannikko je odlično poveljeval napadom zmajev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Maljković o Krki in Olimpiji

Zmaji so tako odlično začeli sezono v jadranskem regionalnem tekmovanju, ki je letos še posebej pomemben, saj prinaša nastope v Evropi. Znova je odlično igral Jaka Blažič, ki je na superpokalni tekmi v torek zablestel s 25 točkami, tokrat pa jih je zbral 19. S 15 točkami in 11 skoki se je izkazal Dylan Page, 12 pa jih je pristavil Aron Baynes. Zelo dobro je v ključnih trenutkih igro vodil izkušeni Teemu Rannikko.

Črna druga četrtina
Olimpija je dobro začela tekmo in po zaslugi razigranega Blažiča povedla. Po minuti odmora Mute Nikolića je Radnički zaigral bolje in že v prvi četrtini prišel do prednosti. V drugi četrtini je sledil popoln mrk v napadu zmajev. Organizacijo napada je prevzel Jan Močnik, ki mu ni uspelo razigrati soigralcev in Ljubljančani so prvi koš v tem delu tekme dosegli šele v šesti minuti. Košarkarjem iz Kragujevca je uspelo slabo igro zmajev izkoristiti in do polčasa so povedli za 13.

Preobrat na krilih Paga in Baynesa
Po polčasu se je slika povsem obrnila. Varovanci Saša Filipovskega so prikazali povsem drug obraz in že v 27. minuti je prednost domače vrste znašala le še dve točki. Igro je odlično vodil Rannikko, pod obročem pa sta blestela Baynes in Page. Po dveh trojkah ameriškega krilnega centra in seriji 10:0 so zmaji celo povedli s 44:38.

Dobro minuto pred koncem so se gostje priključili na vsega točko zaostanka. Zadel je Steven Marković, na drugi strani pa je s trojko odgovoril Sasu Salin. Pred tem je nerazpoloženi Dominic Waters stopil na črto in ob protestu je domača klop dobila tehnično napako, ki so jo Ljubljančani znali izkoristiti in so si priigrali neulovljivo prednost.

Pristop in vzdušje v ekipi prava
"Prva tekma in težko gostovanje proti na papirju močnejšemu nasprotniku nam je ob začetku tekme preveč zašibila kolena. V drugem delu smo se zbrali in odigrali odlično v obrambi, a v napadu še vedno preveč neorganizirano. Smo pa vsaj zadevali odprte mete. Katastrofalno smo zapirali pod košem in to moramo popraviti do torka. Drugače sem zelo zadovoljen z zmago, vzdušjem v ekipi in pristopom mojih igralcev," je po tekmi povedal Filipovski.

Novomeščani bodo sezono v Ligi ABA začeli v nedeljo, ko se bodo v dvorani Leona Štuklja pomerili z novincem Szolnokom. Slovenski selektor Božidar Maljković je na klopi Cedevite debitiral z zmago. Zagrebčani so slavili v Morači, kjer so ugnali Budućnost z 78:74. Novinec v ligi MZT iz Skopja je v Zagrebu presenetil Cibono (72:77), povratnik v jadranski druščini Split pa je bil doma boljši od Crvene zvezde.