Jaka Blažič je v letošnji sezoni v sijajni formi. Dosegel je kar 31 točk in zadel ključne proste mete. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Klemen Prepelič
Klemen Prepelič se je izkazal s trojko in zadetimi prostimi meti v ključnih trenutkih. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Olimpija je bila precej oslabljena, saj so manjkali Dylan Page, Teemu Rannikko in Dominic Waters. V zadnji četrtini je Ljubljančanom uspel neverjeten preobrat, z delnim izidom 33:14 so si priborili šesto zmago v Ligi ABA, ki jih je približala vrhu.

Junak tekme je bil Jaka Blažič z 31 točkami, 17 jih je dosegel že v prvem polčasu. Klemen Prepelič je dodal 14 točk, Aron Baynes pa 12.

Zelo izenačen prvi polčas
Gostitelji so pred 2.000 gledalci v Pecari začeli bolje, po trojki Marka Šutala v 5. minuti so vodili z 11:4. Baynes in Blažič pa sta hitro odgovorila in Ljubljančani so imeli po prvi četrtini dve točki naskoka (17:19).
Blažič je v 17. minuti zadel trojko (30:35), na odmor pa so zeleno-beli odšli z dvema točkama prednosti po košu Dražena Bubnića (39:41).
Le devet točk v tretji četrtini
Široki je drugi polčas začel sijajno, z delnim izidom 8:0 je po dveh zaporednih koših Darka Planinića povedel s 47:41. Tudi minuta odmora Saša Filipovskega ni pomagala, po dveh trojkah Šutala ob koncu tretje četrtine so gostitelji povedli kar za 16 točk (66:50). Olimpija je v tretji četrtini dosegla le devet točk.
Široki v končnici popolnoma popustil
V zadnji četrtini je Dino Murić dosegel tri koše zapored (70:63). Trener Ivan Velić je v 36. minuti prejel tehnično napako, Planinić pa je naredil prekršek nad Blažičem, ki je nato zadel štiri proste mete zapored (71:67). Sijajni Blažič je zadel še za tri točke, v naslednjem napadu pa je bil izza črte natančen še Jan Močnik (73:73). Boris Barač je poskrbel za zadnje vodstvo gostiteljev (76:73). Minuto pred koncem je Klemen Prepelič zadel trojko. Baynes je zadel enega izmed dveh prostih metov (76:77), Šutalo je zgrešil trojko, Blažič in Prepelič pa sta s prostimi meti potrdila pomembno zmago.
"Izjemno težka zmaga na težkem terenu. Prvi polčas smo odigrali slabo v obrambi, a nekako zadržali priključek. Še slabše smo nadaljevali v tretji četrtini, ko nismo branili prodorov pod koš in igre pod samim obročem. Tekmo smo preobrnili z odličnim Blažičem in zadetimi prostimi meti v odločilnih trenutkih tekme," je poudaril Filipovski.
V četrtek bodo zmaji končali tekmovanja v Evroligi, v zadnjem krogu bodo gostovali v Madridu.

12. krog:
ŠIROKI - UNION OLIMPIJA
80:83 (17:19, 22:22, 27:9, 14:33)
2.000; Planinić 20, Šutalo 19, Barač 13, Ramljak 9, Šakić 7, Vragović in Naletilić 5, Peršić 2; Blažič 31 (6/8 za dve, 3/5 za tri, prosti meti 10/11), 6 skokov, 4 podaje in 2 ukradeni žogi v 32 minutah; Prepelič 14, Baynes 12, Murić 8, Močnik 5, Bubnić in Omić po 4, Rupnik 3, Salin 2.