Gregor Hrovat in Dino Murić
Chris Booker
Omić blestel v Stožicah

Na prvi tekmi med Olimpijo in Mega Leksom v tej sezoni so s 85:66 zmagali Srbi, ki pa so v gosteh do zdaj slavili samo enkrat.
Zeleno-beli so vodili večji del srečanja in imeli širši nabor razpoloženih igralcev. Z osebnim rekordom sezone v vseh tekmovanjih je izstopal Alen Omić, ki je zbral 20 točk in 12 skokov (indeks 27), dvomestno število točk pa so imeli še Sasu Salin (15, trojke 4/7), Marko Marinović (14 točk in 5 podaj) in Klemen Prepelič (13).

Tako se trenerju Alešu Pipanu sploh ni poznala odsotnost obolelih Halila Kanacevića in Gregorja Hrovata, ki sta tekmo spremljala s klopi. Union Olimpija je po izenačeni uvodni četrtini prevzela pobudo v drugih desetih minutah in po nizu trojk odšla na odmor z desetimi točkami naskoka (49:39).
To prednost je v nadaljevanju še povišala, tudi ko so gostje v zadnji četrtini krenili na vse ali nič ter se štiri minute pred koncem približali na 74:68, pa v njenih vrstah ni zavladala panika. Ljubljančani so prednost rutinirano zadržali in se Mega Leksu oddolžili za najvišji poraz v sezoni v Ligi ABA.
Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Težka, a zaslužena zmaga. Pričakovali smo takšno tekmo. Mislim, da smo lahko zadovoljni z učinkom vseh igralcev, ki so stopili na parket. Mogoče smo nekoliko slabše skakali, a po drugi strani smo izgubili veliko manj žog. Odigrali smo tudi dobro obrambo na njihovih nosilcih igre. Upam, da bomo nadaljevali dobre predstave. V torek nas čaka tekma proti Bayernu."
Naveza Armstead-Booker neustavljiva
Košarkarji Krke so znova ulovili zmagovalni ritem, dosegli so drugo zaporedno zmago v Ligi ABA. V naslednjem krogu jih čaka zadnjeuvrščeni Levski iz Sofije in imajo priložnost, da prvič po uvodnih treh krogih tega tekmovanja povežejo tri uspešne nastope. Osma zmaga jih vrača v igro za preboj med najboljših šest.

Ključen delni izid 13:0
Novomeščani so v Skopju vodili od prve do zadnje minute. Začeli so z 9:0, najvišjo razliko pa so si priigrali na začetku drugega polčasa, ko je bilo 22:36. V zadnji četrtini so gostitelji zaigrali agresivneje, varovanci Aleksandra Džikića niso takoj odgovorili in pet minut pred koncem tekme je bilo 57:57. Sledil je izvrsten odgovor Krke. Chris Booker, Alexis Wangmene in Armstead so zrežirali delni izid 13:0 in odločili zmagovalca (57:70).

Armstead je zbral 26 točk (5/9 za dve točki, 4/7 za tri točke), Booker (20 točk in 13 skokov) je s statističnim indeksom 30 glavni kandidat za MVP-ja kroga, Wangmene pa je dosegel 10 točk, ujel osem odbitih žog in tri ukradel.

Znani so datumi končnice jadranske košarkarske lige ABA za sezono 2014/15. Polfinale bo na sporedu 14. aprila, prvak pa bo znan najkasneje 2. maja. Napredovanje v finale si bo zagotovila ekipa, ki bo prva dosegla tri zmage. Odločitev so sprejeli na zasedanju skupščine lige v Zagrebu. Vodstvo lige želi čim prej dobiti zmagovalca, zato so se člani skupščine odločili, da bodo vse polfinalne tekme na isti dan. Prva polfinalna tekma bo 14. aprila, druga 15., tretja 18., morebitni četrta 19. in peta 22. aprila. Finalne tekme bodo na sporedu 25., 26. in 29. aprila, če bo treba, pa še 30. aprila in 2. maja.