Blaž Mesiček
Blaž Mesiček je zadel vseh pet metov za dve točki, prispeval je enajst točk. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so v Ligi ABA slavili prvič po 18. oktobru, ko so v gosteh presenetili Crveno zvezdo. Zdaj imajo pet zmag in sedem porazov in so se znova pomaknili proti sredini lestvice. Poškodovanega Zacha Wrighta je odlično nadomestil Luka Rupnik (17 točk in osem podaj).

Gostitelji so z delnim izidom 10:0 odlično končali uvodno četrtino (21:9), razigrana sta bila Blaž Mesiček in Ronalds Zakis. Gostom se v drugi četrtini ni uspelo približati, ob odmoru so imeli zeleno-beli devet točk naskoka (36:27).

Še najbolj napeto je bilo v zadnji četrtini, ko so se gostje iz Valjeva približali na 59:56. Boris Bakić in Tomislav Gabrić sta bila natančna izza črte. Gašper Potočnik je imel na voljo izjemno razpoloženega Rupnika, ki je z 12 točkami v zadnji četrtini poskrbel, da je zmaga ostala doma. Zadel je dve trojki zapored, nato pa je Miha Lapornik v 38. minuti povišal na 70:60.
Potočnik zadovoljen z obrambo
"Težko srečanje. Vedeli smo, da je Metalac zelo neugodna ekipa. Ne glede na to, da smo povedli že z desetimi točkami razlike, se niso predali. Vseskozi so nam dihali za ovratnik. Mislim, da smo tekmo dobili izključno zaradi obrambe. V prvi četrtini smo igrali dobro obrambo, predvsem pritisk po celem igrišču jim je povzročal veliko težav. Še enkrat, pohvala za obrambo, bilo je sicer nekaj nesporazumov, ampak energija in pristop sta bila prava skozi celotno srečanje. V drugem delu na trenutke neaktivna igra, kar moramo popraviti, ampak na koncu šteje zmaga," je pojasnil trener Gašper Potočnik.

Mega Leks ostaja neporažena v dvorani Pinki
Košarkarji Krke so zapravili lepo priložnost, da bi ekipi Mega Leksa zadali prvi poraz na domačem terenu in se veselili pete zmage na zadnjih šestih nastopih v Ligi ABA. Novomeščani so odlično začeli tekmo, imeli po zaslugi 70-odstotnega meta iz igre kmalu 10 točk naskoka, a zaradi slabega zapiranja prostora pod obročem so se gostitelji, ki so imeli v prvem polčasu kar 13 skokov v napadu, do odmora približali in povedli.

Mulalić zgrešil prevečkrat
Odločitev o zmagovalcu je tako padla v napeti končnici. Mirko Mulalić je v zadnji četrtini zgrešil ključne mete. Dosegel je sicer 11 točk, a je bil njegov met iz igre le 3/15. Dve minuti pred koncem je imela Krka štiri točke naskoka (64:68), nato pa sta Đorđe Simeunović in Nikola Ivanović s prostimi meti izenačila (68:68). Mateju Rojcu je uspelo izid poravnati na 71:71 s črte prostih metov, v zadnjem napadu pa je Ivanović zgrešil trojko.

Jaramaz odločil podaljšek
Na začetku podaljška je Dušan Katnić zadel izza črte, potem pa se je Novomeščanom popolnoma ustavilo v napadu. Razigral se je najboljši strelec tekme Ognjen Jaramaz, ki je nanizal sedem točk zapored (78:76). Ivanović je zadel tri od štirih prostih metov, Mulalić in Katnić pa nista bila natančna.