Jaka Blažič je tako kot najboljši strelec Zadra Romeo Travis dosegel 26 točk. Foto: Aleš Fevžer
Emir Sulejmanović
Emir Sulejmanović naj bi po odhodu Arona Baynesa do konca sezone ob Alenu Omiću dobil veliko priložnosti za igro. Foto: Aleš Fevžer
Olimpija po tesni končnici strla odpor Zadra

Manjkal je tudi Dylan Page, ki je odpotoval v ZDA, kjer ob ženi pričakuje rojstvo otroka. Če je po treh četrtinah kazalo na suvereno zmago Olimpije, ki je pred zadnjimi 10 minutami vodila s 68:57 (prednost 11 točk je prvič imela pri izidu 41:30), so varovanci Saša Filipovskega v končnici zabredli v težave.
8 točk in 4 skoki Sulejmanovića
Gostje so se namreč 38 sekund pred koncem
tekme približali na samo točko (81:80), na srečo pa je 17 sekund pred zadnjo sireno dvome o zmagovalcu s trojko v zadnji sekundi napada razrešil Jaka Blažič, ki je bil s 26 točkami tudi najboljši strelec gostiteljev. 13 jih je dodal v tretji četrtini, ko so zmaji največ vodili z 68:53.
Navijačem se je v dobri luči predstavil tudi 17-letni Finec Emir Sulejmanović. Center, ki je v Ljubljano prišel poleti leta 2011 in bil prejšnji teden na kvalifikacijskem turnirju za F8 Evrolige v Španiji izbran za najboljšega igralca turnirja, je zbral 8 točk in 4 skoke.
12 trojk Olimpije
Ljubljančani so se izkazali pri metu za tri točke, saj so dosegli 12 trojk (met 12/30), po šest v obeh polčasih. Pet jih je prispeval Teemu Rannikko (skupaj 17 točk), štiri pa Blažič.
Krka je že v soboto z 78:86 v Zagrebu premagala Cibono.