Domen Lorbek je bil najboljši strelec tekme z 22 točkami, v odločilnih trenutkih je Ljubljančan prevzel odgovornost in dosegel nekaj izjemno pomembnih točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Smiljan Pavič
Smiljan Pavić se je izkazal z dvojnim dvojčkom. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Krka, ki se je med tednom razšla z izkušenim krilnim centrom Jurico Golemcem, je v košarkarskem centru Dražena Petrovića igrala brez še preostalih dveh "štiric" Marka Pajića in Uroša Lučića, za nameček pa se je v prvi četrtini poškodoval še najboljši novomeški košarkar letos Edo Murić. Za zdaj še ni znano, kako hudo si je Ljubljančan poškodoval levo koleno.

Prejšnji konec tedna so slovenski prvaki prvič v tej sezoni slavili v gosteh, zdaj pa jim je to uspelo že drugič zapored. Letos so tako še drugič premagali hrvaške prvake. Po poškodbi Murića so nato praktično ves čas igrali le še s sedmimi igralci v rotaciji. Blestel je Domen Lorbek, ki je bil z 22 točkami prvi strelec tekme, omeniti pa velja tudi Smiljana Paviča, ki se je izkazal z dvojnim dvojčkom (15 točk in 11 skokov), Jako Klobučarja, ki je dal 14 točk, in Jakova Vladovića, ki jih je pristavil 13. Zmage ni Krki preprečilo niti 21 izgubljenih žog.

Volkovom je v drugem polčasu uspelo povesti že za deset točk (51:41), a se nepopustljivi gostje niso dali. Ob koncu tretje četrtine je Krki uspelo priti v vodstvo, ki ga ni več izpustila iz rok. Cibona se je sicer nekajkrat nevarno približala, a so Novomeščani v zaključku tekme po zaslugi Lorbka in Vladovića odigrali mirno in brez težav ubranili prednost.

Union Olimpija bo v nedeljo gostila Zadar.