Sergio Llull je blestel s 26 točkami (iz igre 9/12) in osmimi skoki. Njegov statistični indeks: 31. Foto: EPA

Real je tik pred koncem prve četrtine povedel s 30:12, neustavljiv pa je bil Sergio Llull, ki je v prvih desetih minutah dosegel 19 točk. V nadaljevanju je Darušafaka zaman lovila tekmece. Ob koncu tretje četrtine je sicer prišla na manj kot deset točk zaostanka, vendar je Real po delnem izidu 6:0 v odločilno četrtino krenil s prednostjo 15 točk (75:60), jo povišal že na 20 točk, tako da je zanesljivo dosegel deveto zaporedno zmago v Evroligi.

Luka Dončič je v igro prvič vstopil v 12. minuti, ko je zamenjal Llulla. Prvi točki je dosegel sredi zadnje četrtine. Poleg petih točk je zbral še sedem podaj in pet skokov.

Tekma se je končala s spektakularno trojko Llulla, kar je pomenilo, da je Realu uspelo doseči stotico. Llull je tekmecu nasul 26 točk ob metu za tri točke 6/8.

Evroliga, petkove tekme 23. kroga
ANADOLU EFES - BASKONIA
96:85 (23:21, 24:17, 26:22, 23:25)
Heurtel 21 točk (8/13) in 11 podaj, Honeycutt 16; Beabois 23, Hanga 20 ... Blažič 0 točk (0/0) v dveh minutah.

BROSE BAMBERG - ŽALGIRIS
86:91 (22:28, 23:21, 23:18, 18:24)
Melli in Theis po 17, Miller 15, Nikolić 9 (iz igre 3/5) v 12 minutah; Lekavičius 29, Jankunas 24.
PANATHINAIKOS - UNICS KAZAN
83:82 (24:25, 15:21, 13:15, 31:21)
Bouroussis 15; Langford 21.

REAL MADRID
- DARÜŠAFAKA
101:83 (30:14, 23:23, 22:23, 26:23)
Llull 26 (za tri 6/8) ... Dončić 5 (2/8) točk, 5 skokov in 7 podaj v 15 minutah; Anderson 18.