Marko Simonović je bil znova med najboljšimi, tako v obrambi kot v napadu. Foto: EPA
Branko Lazić
Nepopustljivi borec Branko Lazić je imel tokrat tudi odličen strelski dan. Foto: EPA
Ante Tomić
Z 19 točkami in devetimi skoki je bil Ante Tomić prvo ime tekme v Milanu. Foto: EPA

Beograjčani, ki so v nedeljo osvojili srbski pokal, so v polni dvorani Aleksandra Nikolića, kjer so delije znova pripravile izjemno vzdušje, ključno razliko naredili že v drugi četrtini. Po prvih desetih minutah so imeli tri točke prednosti. Po dobrih štirih minutah igre je bila prednost prvič dvomestna (33:22), pred odhodom v garderobo pa je narasla kar na 19. Do konca tekme so nato gostitelji le še nadzorovali potek tekme in brez težav vpisali 13. zmago v sezoni.

Rdeče-beli so po dveh zaporednih porazih znova slavili zmago. Branko Lazić, ki je eden najboljših obrambnih igralcev v Evropi, je bil tokrat zelo razigran tudi v napadu. S 17 točkami, kar je njegov evroligaški rekord, je bil prvi strelec tekme, iz igre je bil stoodstoten, zadel pa je vseh pet metov za tri. 16 točk in osem skokov je dodal Ognjen Kuzmić, ki je pred tekmo prejel nagrado za MVP-ja meseca januarja. Pri Galati, ki ni več v igri za Top 8, je dvomestno število točk dosegel le nekdanji košarkar Zvezde Vladmir Micov, ki jih je dal 11.

Emporio Armani po +15 povsem popustil
Milančani so v drugi četrtini naredili serijo 16:3 in povedli s 45:30, toda v zadnjih treh minutah prvega dela so povsem popustili in Katalonci so odgovorili z delnim izidom 11:0, dobro igro pa so nadaljevali tudi po prihodu iz garderobe. Po dveh minutah drugega polčasa so s trojko Aleksandra Vezenkova povedli, minuto in pol pred koncem tretje četrtine pa je razlika narasla že na deset.

V zadnji četrtini so prednost gostje povišali na 15 točk. Milančani so znižali zaostanek. Dve minuti pred koncem je bilo še -7, a je Brad Oleson zadel trojko. Čeprav so prišli gostitelji pol minute pred koncem še na -4, pa je Tyrese Rice s košem in nato s prostim met zagotovil zmago v gosteh. Zoran Dragić je v igro vstopil šele v tretji četrtini, po le petih minutah pa se je vrnil na klop. Dosegel je tri točke. Ante Tomić je bil z 19 točkami prvi strelec tekme, pri Olimpii jih je Awudu Abass dal 14.