Erazem Lorbek (levo) je znova odigral odlično partijo v dresu Barcelone. Foto: EPA

Gostje so dobro odprli tekmo in prvo četrtino dobili s 15:14. Izid je bil nazadnje izenačen pri 26:26 v 16. minuti, nato pa je Barcelona do odmora naredila delni izid 16:6 za vodstvo s plus 10 (42:32).

Barcelona imela vajeti trdno v rokah
Katalonci so v drugem polčasu še stopnjevali ritem. Po petih zaporednih točkah Erazma Lorbka je semafor v 24. minuti kazal +14 (52:38). Tik pred koncem tretje četrtine pa je Barcelona po košu Joeyja Dorseyja ušla na 64:43. V zadnjem delu gostje niso imeli nikakršnih možnosti za preobrat. 27 sekund pred koncem tekme je Jacob Pullen s trojko poskrbel za najvišjo prednost na tekmi - (84:62).

Lorbek in Abrines po 15, Nachbar tri
Lorbek je bil skupaj z Alejandrom Abrinesom prvi strelec Barcelone. Oba sta dosegla po 15 točk. Boštjan Nachbar je prispeval tri.

EVROLIGA (M), petkove tekme

TOP 16, 12. krog

Skupina E

BARCELONA - PANATHINAIKOS
84:62 (14:15, 28:17, 22:14, 20:16)
Lorbek (iz igre 6/8 v 23 minutah) in Abrines po 15, Nachbar 3 (iz igre 1/6) v 17 minutah; Ukić 13, Diamantidis 11.