Kristaps Porzingis je za New York, pri katerem Saša Vujačić ni dobil priložnosti, dosegel 21 točk. Toronto je bil boljši s 118:107. Foto: Reuters
Lou Williams
Rezervist Los Angeles Lakersov Lou Williams je dosegel 21 točk v 25 minutah. Foto: Reuters

Prav Parker je pomenil ključno razliko v primerjavi s tekmo sredi tega tedna, ko je San Antonio s Houstonom doma izgubil z 99:101, pri čemer Parker zaradi poškodbe kolena ni igral. Tokrat je dokazal, koliko pomeni ekipi, in dosegel 16 točk. Prvi strelec Spursov je bil Kawhi Leonard z 20 točkami, medtem ko se je Manu Ginobili (12) izkazal z osmimi točkami v ključnih trenutkih, ko je zadel dve trojki in nato dosegel točki še s polaganjem za vodstvo San Antonia z 82:70.

James Harden je za Houston dosegel trojni dvojček: 25 točk, 13 podaj in 11 skokov, odlično statistiko pa pokvari sedem izgubljenih žog.

Utah z nizom 15:0 strl odpor Miamija
Košarkarji Miamija, za katere zaradi poškodbe gležnja ni igral Goran Dragić, so bili v svoji dvorani nemočni proti Utahu (91:102), za katerega je Gordon Hayward prispeval 25 točk, Rodney Hood pa 17. Utah, ki je bil brez poškodovanih Georgea Hilla in Borisa Diawa, v prvi četrtini pa se je poškodoval še Derrick Favors, je igral odlično obrambo, tako da je Miami v prvih treh četrtinah dosegel le 59 točk.

"To nismo bili mi, v zadnjem mesecu tako nismo igrali in vsekakor sem razočaran," je povedal trener Miamija Erik Spoelstra. Utah si je zmago zagotovil z delnim izidom 15:0 ob koncu druge četrtine in na začetku tretje. V tem obdobju je Miami zgrešil 13 metov zapored.

Dobra predstava Udriha v Denverju
Detroit je prvič v tej sezoni zmagal v gosteh. Denver, pri katerem slasti zmage ni okusil že sedem let, je ugnal s 95:106. Tobias Harris je bil z 19 točkami prvi strelec, Andre Drummond pa se je izkazal s 14 točkami in 12 skoki. Beno Udrih je k zmagi v 18 minutah igre prispeval devet točk in pet podaj.

New York je v Torontu klonil s 107:118. DeMar Rozan je dosegel 33 točk, imel je tudi sedem skokov in štiri podaje. V zadnji minuti je s polaganjem in prostim metom Torontu priboril sedem točk prednosti. Pri gostih je največ točk, 31, dosegel Carmelo Anthony. Saša Vujačić ni igral.

Razpoloženi branilci Lakersov
Los Angeles Lakersi so zmagali petič na zadnjih šestih tekmah. Z New Orleansom niso imeli posebnih težav, bilo je 126:99. Branilci so prispevali kar 84 točk, najučinkovitejši pa je bil Jordan Clarkson (23 točk). Lakersi so zadeli 16 od 30 metov za tri točke. Anthony Davis je bil s 34 točkami prvi strelec New Orleansa. Ko je svojo ekipo popeljal povsem blizu (63:62), je moral zaradi bolečin v hrbtu za nekaj časa z igrišča, kar so Lakersi izkoristili in z delnim izidom 14:0 odpravili dvome o zmagovalcu. Davis je po vrnitvi sicer dosegel devet točk, toda New Orleans je že zaostajal preveč.