LeBron James ne skriva, da ga zanima le šampionski prstan. Foto: EPA
Marc Gasol je bil s 23 točkami prvi strelec srečanja. Foto: EPA

LeBron James je ob 8 skokih in 7 podajah dosegel 29 točk (met 7/16, prosti meti 13/15), Dwyane Wade in Chris Bosh pa sta jih prispevala po 19. Najučinkovitejši igralec tekme je bil s 35 točkami Carmelo Anthony (15/31).

Knicksi so vodili le na začetku tekme (14:8), potem pa so padli v obrambni mlin Miamija, ki ni dopuščal nobene vrnitve. "Borili smo se, toda Miami je izjemna obrambna ekipa. Natančno se držijo trenerjevih navodil," je povedal Anthony, ki je na petih tekmah dosegel prav toliko točk kot njegov veliki tekmec James (139), s katerim sta bila skupaj na naboru leta 2003.

Dvomestna prednost skorajda ves drugi polčas
Vročica je ob polčasu vodila 55:44, New York pa je v drugem delu le za minuto in pol razliko znižal pod 10 točk. "V tej seriji nam ni bilo nič podarjenega. Bilo je težko, toda nadaljevanje bo še težje," svari pred Indiano trener Erik Spoelstra. Miami in Indiana sta se v rednem delu pomerila štirikrat. Miami je dobil tri tekme.

Gasol in Randolph sta se odzvala na kritike
Pred izpadom se je rešil Memphis, ki je z 92:80 premagal LA Clipperse in zaostanek v seriji znižal na 2:3. Analitiki so pred tekmo menili, da morata v napadu Grizlijev več prispevati Marc Gasol in Zach Randolph. Prva onadva sta bila junaka pete tekme. Gasol je dosegel 23 točk, Randoplh pa jih je vknjižil 19.

Paul in Griffin poškodovana
Memphis je vajeti v svoje roke vzel že v prvi četrtini, ko je povedel 36:22. Prednost do konca srečanja nikoli ni padla pod šest točk. Večino zadnje četrtine sta zaradi poškodb na klopi presedela prva zvezdnika Clippersov Chris Paul (19) in Blake Griffin (15, 11 skokov).