Tony Parker
Tony Parker je na svoj 30. rojstni dan dosegel 22 točk. Foto: Reuters
Tim Duncan
Tim Duncan je 18 točk dosegel ob metu iz igre 9/14. Foto: Reuters

Wade je igral izjemno slabo, saj je dosegel le pet točk, iz igre pa metal 2/13. Na začetku drugega polčasa je zadel za vodstvo 47:45, a nato je Indiana ušla z delnim izidom 19:3 in suvereno slavila. Pred zadnjo četrtino sta se sprla Wade in trener Erik Spoelstra.

Izjemna predstava Hibberta
Indiana je, tako kot že nekajkrat v letošnji končnici, pomembno razliko naredila v tretji četrtini (26:12), ključ do zmage pa je bila ob zglednem metu za tri točke (8/14) spet odlična obramba in dobljen skok (52:36). "Obramba in skok sta že naš zaščitni znak," je povedal Frank Vogel, ki je izpostavil igro Royja Hibberta (19 točk in 18 skokov): "To je bila ena njegovih najboljših predstav."

Wade brez koša v prvem polčasu
Miamijeva začetna peterka je bila povsem razglašena. Mariu Chalmersu (25 točk) in LeBronu Jamesu (22) sicer ni kaj očitati, toda preostali trije člani prve postave Dwyane Wade, Shane Battier in Dexter Pittman so skupaj zmogli le pet točk. Vse je dosegel Wade, ki pa v prvem polčasu ni prispeval niti točke, kar se mu je zgodilo prvič na 95 tekmah končnice. "Verjetno sem danes pisal zgodovino," je povedal Wade.

Razpoloženi Tony Parker
San Antonio je v polfinalu zahoda prepričljivo dobil tudi drugo tekmo, saj je ugnal LA Clipperse s 105:88. Tony Parker, ki je na prejšnji tekmi zadel le en met iz devetih poskusov je na 30. rojstni dan dosegel 22 točk (iz igre 8/19) in zbral po pet skokov in podaj. Pri Clippersih je Blake Griffin 20 točkam dodal le en skok. Spet je zatajil Chris Paul. Imel je dvakrat več izgubljenih žog (osem) kot doseženih točk (štiri).

Lepo darilo za rojstni dan
"Počutil sem se zelo močnega. V prvi tekmi so me praktično izključili iz igre, še tiste mete, do katerih sem prišel, sem zgrešil. A tokrat je bilo drugače. Po igrišču sem se lažje gibal, prihajal do metov, najpomembnejše pa je, da sem dobil lepo darilo za rojstni dan," je bil zadovoljen Parker.

Liga NBA, končnica, konferenčni polfinale, vzhod:
INDIANA (3) - MIAMI (2) - 2:1
94:75 (17:26, 26:17, 26:12, 25:20)
Hill 20, Hibbert 19 in 18 skokov, Granger 17, West 14, George 9, Collison 7, Jones 5, Hansbrough 2, Amundson 1; Chalmers 25, James 22, Anthony 10, Miller 6, Wade in Turiaf po 5, Jones 2.
Petek:
PHILADELPHIA (8) - BOSTON (4) - 1:2
Zahod:
SAN ANTONIO (1) - LA CLIPPERS (5) - 2:0
105:88 (29:21, 17:21, 32:25, 27:21)
Parker 22, Duncan 18, Diaw 16, Green 13, Ginobili 10, Splitter 9, Neal 7, Leonard 5, Mills 3, Bonner 2; Griffin 20, Foye 11, Paul 10, Williams, Butler in Young po 9, Martin 7, Evans 5, Jordan in Bledsoe po 4.
Petek:
LA LAKERS (3) - OKLAHOMA (2) - 0:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.