Rajon Rondo je bil na klopi samo šest minut. Takrat je Miami (+6) ujel Celticse. Foto: EPA
LeBron James je moral zapustiti parket zaradi osebnih napak. Foto: EPA

"Dvomestna" je bila celotna prva peterka Celticsov. Junak tekme je bil organizator igre Rajon Rondo, ki je prispeval 15 točk in 15 podaj ter tri od štirih točk v podaljšku, ki se je končal s 4:2. Paul Pierce je vknjižil 23 točk, Kevin Garnett 17 in 14 skokov, učinek prve peterke pa sta zaokrožila Ray Allen s 16 in Brandon Bass z 11 točkami.

LeBron konec spremljal s klopi
Dwyane Wade
je ob zvoku sirene zgrešil trojko za zmago. "Imel sem dober pogled na koš. Smer je bila prava, toda žoga ni hotela noter. Imel sem priložost, ki sem si jo želel," je povedal Wade, ki je ob metu 7/22 dosegel 20 točk. Bostonu je delo olajšal tudi LeBron James, ki je moral dve minuti pred koncem prvič v štirih letih zapustiti igro zaradi šestih osebnih napak. James je dosegel 29 točk (met 12/25). Z 12 točkami in 17 skoki se je izkazal rezervist Udonis Haslem.

Za Miami v podaljšku zadel le Haslem
V podaljšku je Rondo položil 2:34 pred koncem za 92:91 in nato 21 sekund pred zaključno sireno zadel prosti met, s katerim je postavil končni izid. Miami je edini točki v podaljšku dosegel prek Haslema 3:30 pred koncem.

Boston zapravil lepo prednost
Boston je po odličnem prvem polčasu (61 točk) v tretji četrtini vodil še za 15 točk, toda prednost se je popolnoma stopila na začetku zadnje četrtine. Miami je pet minut pred koncem celo povedel (83:81), vendar so na drugi strani odgovorili Pierce, Rondo in Garnett. Podaljšek je 37 sekund pred koncem Miamiju s trojko zagotovil James, ki pa v zadnjem napadu v rednem delu ni sprožil. Podal je Haslemu, ta pa je ob zvoku sirene zgrešil.

Ponoči San Antonio - Oklahoma
Serija se seli v Miami, kjer bo peta tekma v noči na sredo. Ponoči bo peta tekma finala Zahodne konference med San Antoniom in Oklahomo. Tudi tu je izid izenačen na 2:2.