Željko Obradović je bil s Panathinaikosom, ki ga vodi že vse od leta 1999, evropski prvak v letih 2000, 2002, 2007, 2009 in 2011. Foto: EPA

V moštvu naj bi ostali Dimitris Diamantidis, Kostas Kaimakoglu, Mike Batiste in Šarunas Jasikevičius, zapustil pa ga bo Romain Sato. Najverjetneje bodo po njegovi poti odšli tudi Aleks Marić, Pat Calathes, David Logan in Steve Smith. Moštvo bi lahko okrepil Sofoklis Schortsanitis, ki ni več član Maccabija iz Tel Aviva.

Panathinaikos je letošnjo Evroligo končal na četrtem mestu, potem ko je na sklepnem turnirju v Carigradu izgubil proti moskovskemu CSKA-ju in Barceloni.
Odločilen delni izid 14:1 v zadnji četrtini
V finalu grškega prvenstva je danes izid v zmagah proti evropskemu prvaku Olympiacosu izenačil na 2:2. Četrto tekmo je namreč doma dobil s 84:74. Odločilno peto srečanje bo v soboto v Pireju. Ključ do zmage "zelenih" je bil delni izid 14:1 na začetku zadnje četrtine, ko so povedli z 69:61. Olympiacos, ki je vodil večji del tekme, se je dobri dve minuti in pol pred koncem približal na 74:73, s štirimi zaporednimi točkami pa so gostitelji vendarle poskrbeli za nekoliko bolj mirno končnico.
Najboljši strelec je bil Batiste s 23 točkami, dodal je 11 skokov. Diamantidis je dosegel 15 točk, Jasikevičius (7 podaj) in Kaimakoglu pa po 12. Za goste je Acie Law prispeval 16 točk, Pero Antić jih je v statistiko vpisal 11. Olympiacos, ki je slabo metal trojke (7/25), je imel v prvem polčasu že 11 točk prednosti (17:28), a je ta do odmora skopnela (36:38). V drugem polčasu so imeli gosti največ 8 točk naskoka (47:55).