Union Olimpija je s skupnim izidom 2:0 v zmagah izločila Grosuplje. Foto: Aleš Fevžer
Jasmin Hukić
Jasmin Hukić je bil z 19 točkami prvi strelec Krke v Luciji. Foto: Aleš Fevžer
Olimpija prek Grosuplja v polfinale

Srečanje v Grosupljem je bilo ves čas izenačeno, Union Olimpija je vodila največ s petimi točkami razlike. Borbeni domačini so dve minuti pred koncem po trojki Anthonyja Kaylona Williamsa povedli s 73:72.

Marinelli mož odločitve
Na drugi strani je Nebojša Joksimović s prostih metov poskrbel za novo vodstvo Ljubljančanov (73:74). Sledil je zapravljen napad Grosuplja, nato pa trojka najboljšega zmaja Paola Marinellija (22 točk) za 77:73. Domači so do konca zgrešili kar nekaj metov za tri, medtem ko je Marinelli (met za dve 4/4, za tri 3/5) s prostega meta poskrbel za 78:73. Prvi strelec tekme je bil Semega Ousman Krubally (23 točk).

Olimpija brez Gailiusa
Zmaji bodo do konca sezone igrali brez Litovca Deividasa Gailiusa, čigar poškodba kolena je resnejše narave. Podrobnejši zdravniški pregled je namreč pokazal, da Litovec za zdaj ne more pomagati zeleno-belim. Ali bo potrebna operacija, se bosta klub in igralec odločila v kratkem. Gailius, ki je blestel v prvem delu sezone, za zdaj ostaja član zeleno-belih.

Krkaši v drugem polčasu stopili na plin
Krka je v Portorožu oziroma v Luciji ob polčasu izgubljala z 42:48, nato pa v nadaljevanju le uveljavila premoč. Tretjo četrtino je dobila s 26:8 in prednost zanesljivo obdržala. Na koncu je bilo +15 (87:72). Prvi strelec tekme je bil domači Nejc Buda, medtem ko je bil pri gostih najučinkovitejši Jasmin Hukić (19).

Rogaška izenačila na 1:1
Rogaška
in Helios bosta morala odigrati še tretjo tekmo, saj so Štajerci izenačili na 1:1, potem ko so drugo tekmo dobili s 74:64. Rogaška je pot do zmage stlakovala že v prvem polčasu, ki ga je dobila s 45:24. Domači so v nadaljevanju brez težav ubranili prednost. Sandi Čebular je dosegel 18 točk.

LIGA TELEMACH

ČETRTFINALE

Druge tekme:
ZLATOROG LAŠKO - HOPSI POLZELA 1:1
65:64 (16:14, 13:23, 23:15, 13:12)
Milošević 22, Jurak in Jovanović po 10; Gabriel 15, Jagodnik 14.

Grosuplje - UNION OLIMPIJA 0:2
73:78 (17:17, 15:18, 23:21, 18:22)
Krubally 23 in 10 skokov, Williams 14, Krušić 12.; Marinelli 22, Joksimović 16, Bubnić 10.

Portorož - KRKA 0:2
72:87 (26:24, 22:18, 8:26, 16:19)
Buda 22, Ožbolt 19, Špan 11; Hukić 19, Buljan 13, Booker, Pavić, Bečirović 12.
ROGAŠKA - HELIOS DOMŽALE 1:1
74:64 (15:11, 30:13, 18:19, 11:21)
Čebular 18, Nikolič 16; Mahkovic 14.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na dve zmagi. Tretji tekmi bosta v četrtek.