Dimitrios Diamantidis (desno) in Jonas Maciulis se veselita druge zmage v seriji. Foto: EPA
Maccabi
Maccabi je izgubil prvi polčas, nato pa v drugem povsem nadigral Milančane. Foto: EPA

Grki so bili blizu zmagi že po rednem delu, a je sekundo pred koncem Vitalij Fridzon s košem za dve točki izenačil na 64:64. V podaljšku se je tehtnica nagnila na stran Moskovčanov. Ti so namreč 47 sekund pred koncem vodili z 71:68.

Diamantidis zadel, Weems zgrešil
A sledila je trojka Antonisa Fotsisa za izenačenje. Osem sekund pred koncem je Dimitrios Diamantidis zadel oba prosta meta, na drugi strani pa je Sonny Weems pet sekund pred sireno drugega zgrešil. Odločilna peta tekma bo v petek v Moskvi.

Olympiacos na peto tekmo v Madrid
Rešil se je tudi drugi atenski klub, aktualni prvak Olympiacos, ki je z 71:62 ugnal Real Madrid. Izid je bil nazadnje izenačen pri 49:49 na začetku zadnje četrtine, nato pa se je Olympiacos odlepil z delnim izidom 6:0. Bryant Dunston in Matthew Lojeski sta prispevala po 13 točk za domače. Pri gostih je bil z 18 najučinkovitejši Rudy Fernandez. Odločilna peta tekma bo v petek v Madridu.

Maccabi nadigral Emporio
Se je pa Maccabi kot drugi (po Barceloni) uvrstil na zaključni turnir v Milano, potem ko je s 86:66 porazil Emporio Armani. Ricky Hickman in Alex Tyus sta dosegla po 16 točk za domače, medtem ko je bil na drugi strani najučinkovitejši Keith Langford (28).

KOŠARKA - EVROLIGA (M)

ČETRTFINALE, četrte tekme

PANATHINAIKOS - CSKA MOSKVA 2:2
* 73:72 (21:16, 16:22, 14:10, 13:16)
Maciulis 15, Lasme 14, Gist 12; Micov 15, Weems 14, Kaun 11.
* - po podaljšku

MACCABI - Emporio Armani 3:1
86:66 (19:21, 16:22, 19:13, 32:10)
Hickman in Tyus 16, Smith 13; Langford 28, Hackett 10.

OLYMPIACOS - REAL MADRID 2:2
71:62 (15:16, 22:14, 12:17, 22:15)
Dunston in Lojeski 13, Spanoulis 12, Mantzaris in Printezis 10; Fernandez 18, Darden 10.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage po sistemu 2-2-1. Peti tekmi bosta v petek.

Barcelona se je po zmagi nad Galatasarayem (3:0) že uvrstila na zaključni turnir v Milanu.