Petrol Olimpija popustila v zadnji četrtini

Krka bo v ponedeljek gostila Cibono
7. december 2018 ob 20:00,
zadnji poseg: 7. december 2018 ob 21:33
Zagreb - MMC RTV SLO

Košarkarji Petrola Olimpije so v 10. krogu Lige ABA (pričakovano) izgubili na gostovanju pri Cedeviti s 95:82. A še po treh četrtinah je semafor kazal le 70:69 za domače.

Zagrebčani so nato zadnji del odprli z delnim izidom 9:0 in zlomili odpor Ljubljančanov. Ti so se večji del srečanja v dvorani Dom sportova dobro držali. V prvi četrtini so vodili s 24:15, a jih je Cedevita že do odmora ujela na 27:27.

Sledila je izenačena tekma, nato pa je Ljubljančanom v zadnjem delu očitno zmanjkalo zbranosti in tudi fizične moči. Jan Špan je bil z 20 točkami prvi strelec zmajev, tri več je na drugi strani dosegel James Bell.

Olimpija brez Lapornika, Tratnika, Radulovića ...
Petrol Olimpija je v Zagreb odpotovala brez Mihe Lapornika, ki je na torkovi tekmi z Ilirijo prejel močan udarec v predel kolka, Igorja Tratnika, Bojana Radulovića, Petra Vujačića in Jana Barbariča. Z ekipo je bil Erjon Kastrati, ki je v sredo prvič opravil trening brez omejitev, vendar še ni zaigral.

Iz kluba so v petek sporočili, da so se razšli z Jalkom Feltonom.

Drugi slovenski predstavnik v Ligi ABA Krka bo v ponedeljek gostila Cibono.