Žalost Olimpije in veselje Cibone. Zagrebški ekipi je z dvema trojkama uspelo priti do podaljška in nato tudi do zmage (78:80). Foto: www.alesfevzer.com
Blaž Mesiček je bil s 16 točkami drugi strelec zmajev. Točko več je dosegel kapetan Mirza Begić. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je v prvem polčasu vodila za deset točk, ta prednost bi bila ob slabi predstavi gostov lahko še višja, a tudi varovanci Zorana Martića niso bili prepričljivi. To so pokazali tudi v samem zaključku rednega dela, 15 sekund pred koncem so imeli šest točk prednosti, a je Cibona v šestih sekundah zadela dve trojki. O zmagovalcu je odločal podaljšek. V končnici tega je Olimpija spet slabo posredovala, junak Cibone Marko Ljubičić pa je s polaganjem postavil končni izid.

Prvi polčas pripadel zmajem
Gostje so začeli bolje, povedli so z 2:8, zmaji pa so jih po štirih zaporednih točkah Luke Lapornika ujeli štiri minute pred koncem prve četrtine (8:8). Po uvodnem strelsko nezanimivem delu sta se ekipi razigrali, ta del igre pa so dobili Ljubljančani s štirimi točkami prednosti (19:15).

Po polaganju Blaža Mesička je Olimpija v drugi četrtini prišla do dvomestne prednosti (29:19). Potem ko je Lapornik zgrešil met za dve, je Mesiček skočil v napadu in zadel izpod koša za +9 Olimpije ob polčasu (34:25).

Begićevih 10 točk za ohranitev prednosti
Olimpija je v nadaljevanju zaigrala slabše, v petih minutah je vknjižila le štiri točke, gostje so se začeli bližati (38:35) in jih nato tudi ujeli (40:39). Pri zmajih se je razigral kapetan Mirza Begić, ki je vseh svojih 10 točk dosegel v tretji četrtini, in po zaslugi njegove dobre igre je Olimpija v odločilno četrtino vstopila z minimalno prednostjo (48:46).

Po košu Brandisa Raley-Rossa je bil izid spet izenačen (53:53). Po neuspešno zaključenem napadu Mesička je Cibona krenila v protinapad, ki ga je s polaganjem zaključil Raley-Ross (57:59). Jan Špan se je prebudil v pravem trenutku, zadel je trojko iz težkega položaja za novo vodstvo Olimpije (60:59). Po košu Ljubičića in enem zadetem prostem metu Begića sta bili ekipi izenačeni (61:61). Ta rezultat je bil dolgo nespremenjen, saj je zadnje minute zaznamovala na obeh straneh raztresena igra.

+6 Olimpije 6 sekund pred koncem
Begić je v ključnih trenutkih zadel oba prosta meta (63:61). Potem ko je Igor Marić zgrešil trojko, je imela Olimpija napad, gostje so storili osebno nad Jonesom, kar se je izkazalo za dobro potezo Cibone, saj je Jones zgrešil oba prosta meta. A Aleksandar Lazić je skočil v napadu in Olimpija je dobila nov napad. Gostje so storili osebno napako nad Mesičkom, ki je zadel en prosti met (64:61). Mesiček se je odkupil s skokom v napadu, gostje so ga takoj ustavili z osebno. Tokrat je bil Mesiček pri izvajanju prostih metov stoodstoten (66:61).

Čanak nič več v Partizanu
Trener Partizana Nenad Čanak je po petem zaporednem porazu odstopil s položaja, ki ga je zasedal dobro leto. Njegov naslednik naj bi postal Aleksandar Kesar.

Dve trojki Cibone za podaljšek
Natančen je bil tudi Lazić in Olimpija je spet imela šest točk prednosti (68:62). Devet sekund pred koncem je trojko zadel Raley-Ross (68:65). Po osebni napaki Lazića v napadu so imeli gostje nov napad in tega so izkoristili na za Olimpijo najslabši način, saj so zadeli novo trojko, uspešen je bil Ivan Novačić (68:68). O zmagovalcu je odločal podaljšek.

Skoki Olimpije v napadu niso bili dovolj
Na začetku tega je bila Olimpija stoodstotna pri izvajanju prostih metov, ko je koš dodal še Špan, pa je Olimpija vodila za 4 (76:72). A Marić je za Cibono zadel trojko (76:75). Laporniku je roka zadrhtela, zgrešil je oba prosta meta. Marvin Jones je nato storil osebno napako nad Ljubičićem, ki je imel na voljo tri proste mete, zadel je vse (76:78). Pri Olimpiji sta trojki zgrešila Špan in Lazić. Lapornik je s skokom v napadu Olimpiji izboril nov napad, Mesiček je zadel za dve (78:78). Pri Ciboni je šest sekund pred koncem uspešno polagal Ljubičić (78:80), zadnji met za tri točke pa je Špan znova zgrešil.