Goran Dragić še naprej uspešno vodi Phoenix, ki je po 44 tekmah sezone že pri 26 zmagah, kolikor so jih Sunsi zbrali v celotni lanski sezoni na 82 tekmah. Foto: Reuters
Kevin Durant (Oklahoma City Thunder)
Kevin Durant zdaj lovi 11 let star niz Tracyja McGRadyja, ki je na 14 zaporednih tekmah dosegel vsaj 30 točk. Foto: Reuters
Kevin Lowry (Toronto Raptors)
Dvoboj vodilnih moštev Atlantske divizije, ki je sicer letos najšibkejša v celotni Ligi NBA, je v Brooklynu za vsega točko pripadel Torontu. Foto: Reuters
Khris Middleton (Milwaukee Bucks)  - Blake Griffin (Los Angeles Clippers)
LA Clippersi so dvotedensko turnejo zaradi podelitve nagrad grammy v Staples Centru zaključili z izkupičkom 5 zmag in 2 porazov, kar je najboljši izplen vsakoletnih januarskih potovanj. Foto: Reuters

Prva strelca Sonc sta bila Gerald Green s 30 in Dragić s 24 točkami, Ljubljančan je temu dosežku v dvorani Wells Fargo v 32 minutah igre dodal še štiri skoke, sedem podaj in tri ukradene žoge, s čimer je nadomestil tri izgubljene žoge.

Sunsi so tokrat vodila že od vsega začetka tekme in jim ni bilo treba loviti zaostanka, kot so ga večer pred tem, ko so proti Cavaliersom ob polčas zaostajali že za 18 točk, na koncu pa vseeno prišli do zmage.

Nadaljevali tam, kjer so končali
"Skušali smo le nadaljevati tam, kjer smo včeraj končali v drugem polčasu. Rekli smo si, da moramo danes že od vsega začetka zaigrati bolj zbrano in uspelo nam je,"
je po zmagi dejal Green, medtem ko je z užitkom grizljal sloviti filadelfijski sirov sendvič, ki sta jih pripravila soigralca dvojčka Morris, sicer domačina iz Philadelphie.

Košarkarji Phoenixa so odločno začeli, saj so zadeli prvih šest metov zapored ter deset od prvih 11 poskusov in si hitro priigrali 16 točk naskoka. Markieff Morris je k zmagi dodal 13 točk in štiri blokade. Junaka večera Green in Dragić sta skupno zadela 19 od 25 poskusov, Sunsi pa so večji del tekme metala 60-odstotno.

Presežek energije pri Soncih
"Včasih fantje pridejo na parket in so utrujeni, zdi se, kot da nimajo energije. Danes so je imeli več kot dovolj,"
se je smejalo trenerju gostov, ki so igrala brez poškodovanega zvezdnika Erica Bledsoeja, Jeffu Hornacku. Pri gostiteljih, ki so izgubili še deseto tekmo od zadnjih 12, je bil prvi strelec Michael Carter-Williams z 22 točkami in 11 podajami.

Zmagoviti koš razigranega Duranta ob sireni
Kevin Durant nadaljuje odlične predstave in pohod na naslov najkoristnejšega igralca Lige NBA. 25-letnik iz Washingtona je za Oklahoma City na dvoboju z Atlanto dosegel kar 41 točk, vključno z zmagovitim košem 1,5 sekunde pred koncem za zmago s 111:109. Thunder je pod Durantovim vodstvom slavil osmo zaporedno zmago, prvi zvezdnik Gorma ša 30 ali več točk tako dosegel že na 11 tekmah zapored, kar je najdaljši niz vse od sezone 2002/03, ko je Tracy McGrady vsaj 30 točk dosegel na 14 tekmah zapored.

"Kevin je res izjemen košarkar. Kandidat za MVP bo vsako sezono, dokler se ne upokoji," je dejal trener Thunderja Scott Brooks. Reggie Jackson je k zmagi za najboljšo ekipo Zahoda dodal 18, Jeremy Lamb pa 15 točk.

Patterson junak Raptorsov v Brooklynu
Brooklyn
je doma za točko izgubili proti Toronto (103:104). Zmagoviti koš Raptorsov je šest sekund pred koncem dosegel Patrick Patterson, ki je tako prekinil zmagoviti niz petih zmag Netsov. Kyle Lowry je za vodilno moštvo Atlantske skupine dosegel 31 točk, Patterson jih je skupno zbral 15. Paul Pierce, katerega zadnji poskus na tekmi se je odbil od obroča, je na poti do 33 točk zadel sedem trojk za gostitelje, ki so izgubili šele drugič v zadnjih 11 tekmah.

Tekme 27. januarja:
PHILADELPHIA - PHOENIX 113:124
Carter-Williams 22 in 11 podaj; Young in Turner po 21; Green 30, Dragić 24 (iz igre 9/ 13), 7 podaj, 4 skoki, po 3 ukradene in izgubljene žoge 32 minutah.

BROOKLYN - TORONTO 103:104