Damir Grgić ne more biti zadovoljen z igro svojih varovank v zadnji četrtini. Foto: ŽKK Athlete Celje

Slovenske prvakinje so dobro začele tekmo in povedle z 10:3 ter pozneje s 16:8, toda v drugi četrtini so Beograjčanke ujele Celjanke in na odmor odšle s prednostjo petih točk (36:31). V tretji četrtini je bil znova boljši Athlete, pred zadnjimi desetimi minutami pa je celo vodil, ko je trojko zadela Helena Boada.

Do polovice zadnje četrtine je bilo izenačeno, nato pa je Zvezda povedla za šest, pred zadnjimi tremi minutami pa je imela osem točk naskoka, česar Celjankam ni uspelo nadoknaditi in košarkarice v rdeče-belem so prednost povišale na končnih 11. V zadnji četrtini so Celjanke dosegle vsega štiri točke, zadnjih sedem minut pa sploh niso zadele. Eva Lisec se je izkazala z dvojnim dvojčkom, saj je ob 15 točkah zbrala še 12 ujetih odbitih žog, Boada pa je dodala 13 točk.

"Čestitke ekipi Crvene zvezde za zasluženo zmago. Začeli smo zelo dobro, odločno, potem pa v zaključku prvega polčasa padli. Če smo imeli priložnost, da tekmo dobimo, smo jo imeli prav v tem delu. V tretji četrtini smo po zaostanku ujeli nasprotnika, vendar pa smo v zadnji četrtini ostali brez pravih idej, brez prave energije. Če pri metu za tri točke proti obroču mečeš 1:16, potem je tekmo sila težko dobiti. Kot že rečeno, nasprotnik je na koncu zasluženo zmagal," je po tekmi povedal celjski trener Damir Grgić.

Celjanke se bodo v Morači v soboto pomerile za tretje mesto z Budućnostjo. Gostiteljice turnirja so v drugem polfinalu klonile pred moštvom Radivoj Korać (45:59).