Košarkarji Uniona Olimpije so v Hali Tivoli premagali tretjeuvrščeno ekipo Lige ABA. Foto: www.alesfevzer.com

Izjemno sem ponosen na vse, nase in na celotno Union Olimpijo. Pred tekmo smo bili nekoliko skeptični, saj smo prejšnji teden odigrali štiri močne tekme v pokalu. Igralci so bili fizično in psihično precej izmučeni. Veliko smo delali, da jih predvsem psihično osvežimo. Osvojeni naslov je pustil določene posledice, saj smo se nekoliko iztrošili. Mislim, da nam je to dobro uspelo.

Luka Bassin, pomočnik trenerja Uniona Olimpije
Boris Savović

Čestitke Unionu Olimpiji za zasluženo zmago. Igrali so dobro in agresivno skozi celotno srečanje. Nismo bili dovolj osredotočeni, saj smo izgubili veliko žog brez razloga. Mislim, da nismo bili dobro pripravljeni na srečanje. Želim jim vse dobro in čestitam trenerju za dobro opravljeno delo ter zmago.

Ilias Zouros, trener Budućnosti
Vuk Radivojević
Vuk Radivojević je bil najboljši strelec Igokee ob zmagi nad Krko. Foto: Igokea/Nenad Vuruna

Ljubljančani so vodili praktično vso tekmo, a v zaključku so se gostje iz Podgorice vrnili. Dobri dve minuti pred koncem je bil izid poravnan na 73:73, ko je Nikola Janković z lahkim polaganjem zmaje znova povedel v vodstvo.

Po seriji napak na obeh straneh je Janković, ob Brandonu Jeffersonu s 24 točkami prvo ime srečanja, po podaji Gregorja Hrovata zadel na podoben način še drugič in slabo minuto in pol pred koncem gostujočega trenerja Iliasa Zourosa prisilil v minuto odmora.

Zmaji v končnici ohranili mirno glavo
Po minuti odmora se je z odlično obrambo izkazal Devin Oliver, Nikolič je z zadetim prostim metom vodstvo povišal na +5 (78:73), a je na drugi strani ekspresno za tri točke zadel J. R. Reynolds. Sledila je napeta končnica, v kateri so Ljubljančani ohranili mirno glavo. Jure Pelko je po hitri osebni napaki črnogorskega kolektiva zadel oba prosta meta, sedem desetink pred koncem je Sead Šehović zadel trojko in znižal zaostanek na -1, a za povratek oziroma morebitno zmago je gostom zmanjkalo časa. Tri desetinke pred koncem je Pelko po osebni napaki Suada Šehovića z zadetim prostim metom postavil končni izid (81:79).

Bassin: Težave povzročal le Reynolds
"Zahvaljujem se igralcem, da sem tudi jaz slavil zmago. Izjemno sem ponosen na vse, nase in na celotno Union Olimpijo. Pred tekmo smo bili nekoliko skeptični, saj smo prejšnji teden odigrali štiri močne tekme v pokalu. Igralci so bili fizično in psihično precej izmučeni. Veliko smo delali, da jih predvsem psihično osvežimo. Osvojeni naslov je pustil določene posledice, saj smo se nekoliko iztrošili. Mislim, da nam je to dobro uspelo. Po dolgem času je bil pri metu spet Jefferson, saj je odlično zadeval trojke. Janković zadnje čase prikazuje odlične, če ne celo vrhunske predstave. Pohvalil bi vse igralce, ki so stopili na parket. Mogoče nam je nekoliko težav povzročal le Reynolds, ampak to ni bilo dovolj za Budućnost. Zaustavili smo njihove glavne igralce. To je ključ do zmage. V zadnji četrtini, ko je bil rezultat izenačen, smo odigrali veliko bolj agresivno na njihovi pick n' roll igri. Tri četrtine smo jih namensko nekoliko bolj puščali same, potem pa smo se odločili za taktično bolj agresivni pristop pri pick n'roll igri in mislim, da je to odločilo tekmo," je po tekmi dejal pomočnik trenerja pri Unionu Olimpiji Luka Bassin.

Zouros: Olimpija zasluženo zmagala
Oglasil se je tudi trener Budućnosti Zouros. "Čestitke Unionu Olimpiji za zasluženo zmago. Igrali so dobro in agresivno skozi celotno srečanje. Nismo bili dovolj osredotočeni, saj smo izgubili veliko žog brez razloga. Mislim, da nismo bili dobro pripravljeni na srečanje. Želim jim vse dobro in čestitam trenerju za dobro opravljeno delo ter zmago," je dejal, Boris Savović je še dodal: "Čestitke domačinu za zmago. Kar se tiče nas, mislim, da smo slabo odprli tekmo, popolnoma brez energije. Težko je potem priti v ritem, da odigraš dobro obrambo. Ko je ne igramo, težko igramo dobro v napadu. V nadaljevanju sezone moramo odigrati veliko boljše."

13. poraz Krke na zadnjih 15 tekmah
Medtem pa košarkarji Krke nadaljujejo niz porazov. Potem ko so konec tedna izgubili finale Pokala Spar proti Union Olimpiji, so v sredo doživeli še trinajsti poraz v zadnjih petnajstih tekmah v tem tekmovanju. Tri kroge pred koncem so v nezavidljivem položaju; v naslednjem krogu bodo gostili zasedbo Mornarja, nato jih čaka gostovanje pri Partizanu, tekmovanje pa bo sklenila 11. marca v Novem mestu proti Ciboni. Trenutno so Novomeščani z izkupičkom 7-16 na mestu, ki pomeni poimenski izpad iz jadranske druščine.

Proti Igokei so odšli košarkarji Krke na odmor s poravnanim izidom (38:38), a so nato v tretji četrtini popolnoma popustili, Igokea je zadnjo četrtino začela s prednostjo +17, kar je bilo odločno preveč za kakršno koli vrnitev dolenjskega kolektiva. Poraz (85:72) je bil neizbežen. Najboljša strelca tekme sta bila s 17 točkami Vuk Radivojević (Igokea) in Marko Luković (Krka).