Kevin Garnett je z glavo udaril Dwighta Howarda v obraz in še vrgel žogo v njega ter bil zato izključen. Gostujoči center je bil kaznovan s tehnično zaradi udarca po vratu. Foto: EPA
Derrick Rose (Chicago Bulls) - Nikola Vučević in Elfrid Payton (Orlando Magic)
V vetrovnem mestu je Orlando z odličnim (59-odstotnim) metom iz igre ukanil Chicago. Blestela sta Nikola Vučević in Victor Oladipo, oba sta dosegla po 33 točk. Foto: Reuters

Tekmo v Brooklynu je zaznamoval "manjši" pretep med Garnettom in Dwightom Howardom v 1. četrtini, po obojestranskem kazanju mišic med dvometrskima "petelinoma" pa je kratko potegnil Garnett in si prislužil izključitev.

Zasedba iz Teksasa je v nadaljevanju vseskozi prevladovala, blestel pa je branilec James Harden s 30 točkami, medtem ko je Litovec Donatas Motiejunas dodal 18 točk in 11 skokov. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Mason Plumlee s 24 točkami in desetimi skoki.

Kelti ob koncu strli Pelikane
Boston je z odlično zadnjo četrtino, ki jo je dobil s 36:24, ugnal goste iz New Orleansa. V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Jared Sullinger s 27 točkami in desetimi skoki, njegov soigralec Jae Crowder pa je prispeval 22 točk. Pri gostih je bil strelsko najbolj razpoložen Anthony Davis s 34 točkami, devetimi skoki in štirimi asistencami.

Pomagal ni niti rekord Valančiunasa
Detroit je s kolektivno predstavo slavil v Torontu, najbolj pa so se izkazali Brandon Jennings s 34 točkami in desetimi podajami, Greg Monroe z 22 točkami in desetimi skoki ter Andre Drummond z desetimi točkami in 14 skoki. Detroit je dosegel osmo zmago na zadnjih desetih tekmah, v domači zasedbi, ki je dosegla peti poraz na zadnjih šestih tekmah, pa je bil najbolj produktiven litovski center Jonas Valančiunas z 31 točkami, kar je tudi njegov najboljši strelski izkupiček v ligi NBA.