Goran Dragić je bil proti Poljski prvi strelec tekme. V 25 minutah je dal 22 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Tudi po četrti prijateljski tekmi v sklopu priprav na kvalifikacije za evropsko prvenstvo ostajajo Slovenci neporaženi. Obračun s Poljsko je bil do zdaj najtežji za Slovenijo. Še posebej neugoden je bil začetek tekme, ki ga v nasprotju s prejšnjimi tekmami ni začela najmočnejša slovenska postava. Poljska je to izkoristila in hitro povedla s 26:8. Šele ko je v drugi četrtini na parket stopila postava Goran in Zoran Dragić, Klemen Prepelič, Edo Murić in Alen Omić se je slika spremenila.

Slovenija - tokrat niso nastopili Žiga Dimec, Gezim Morina, Matic Rebec in Mitja Nikolić - je drugo četrtino dobila s 30:14, Goran Dragić - prvi strelec tekme z 22 točkami (za dve 5/7, za tri 3/4) pa je v tem delu igre dosegel enajst točk. Njegova tretja zaporedna trojka je pomenila vodstvo z 38:36. Nadaljevanje tekme je bilo povsem izenačeno, tako da je odločitev o zmagovalcu padla v zadnjih minutah.

Rezultat je bil nazadnje poravnan na 68, tudi vodstvo 78:73 minuto in pol pred koncem, ko na parketu zaradi petih osebnih napak ni bilo več Gorana Dragića, pa Sloveniji še ni zadostovalo za zmago. Poljakom sta priložnost za podaljšek ponudila Gašper Vidmar in Jaka Blažič, ki nista bila natančna s črte prostih metov, zmago pa je nekaj sekund pred koncem potrdil Prepelič.