Ob Goranu Dragiću so v prvi peterki Slovenije začeli še Zoran Dragić, Klemen Prepelič, Edo Murić in Gašper Vidmar. Foto: www.alesfevzer.com
Igor Kokoškov
V nadaljevanju priprav bodo Slovenci v domovini odigrali še štiri tekme: na Telemachovem spektaklu v Stožicah z Veliko Britanijo in Makedonijo, v Mariboru še enkrat z Makedonijo in za konec 27. avgusta s Črno goro znova v Stožicah. Foto: www.alesfevzer.com
Slovenija - Portugalska
Slovenski košarkarji gladko ugnali Portugalsko

Na uvodnem srečanju turnirja je bila Belgija s 73:68 boljša od BiH-a in bo tako tekmec Slovencev v sobotnem finalu ob 17.30.

Najboljši strelec je bil Klemen Prepelič z 11 točkami. Slovenija je tekmo začela s peterko Prepelič, Goran Dragić, Zoran Dragić, Edo Murić in Gašper Vidmar. Zoran Dragić je takoj zadel trojko. Po petih minutah je pri izidu 13:5 s parketa odšel prvi slovenski zvezdnik Goran Dragić, ki nato ni več igral. Prvo četrtino so gostitelji dobili s 23:9, v drugi je prednost znašala že 18 točk (29:11, 31:13). Ob polčasu je bilo 41:27, od Slovencev je do odmora največ točk prispeval Murić - 8.

V 24. minuti je Portugalska znižala zaostanek na -6 (42:36), toda do konca tretje četrtine je Slovenija znova ušla (51:38) in v zadnjih 10 minutah vodila tudi za 20 točk (62:42). Slovenci so trojke metali z 41-odstotno uspešnostjo, Portugalci le 19-odstotno (5/26). V skokih je bilo 34:44 za goste.
Selektor Igor Kokoškov je preizkusil vseh trinajst igralcev, ki jih je določil za tekmo, izostali so Vlatko Čančar, Saša Zagorac in Žan Mark Šiško.
Izjave po tekmi
Igor Kokoškov, selektor Slovenije:
"Imamo še ogromno prostora za delo in napredek. Veliko stvari je, ki jih moramo popraviti, in na katerih moramo delati, predvsem na obrambi. Noben trening ti ne da kondicije, ki ti jo da tekma. Mi trenutno fizično nismo sposobni odigrati celotne tekme na zelo visoki ravni. To se je pokazalo z desetimi izgubljenimi žogami v drugi četrtini, tudi v tretjem delu igre pa noge niso bile tiste prave, zato nismo našli poti do koša."

Edo Murić: "Tekma je bila težka, saj je bila prva v pripravljalnem obdobju. S soigralci smo se še nekoliko lovili. Tekma morda ni bila najbolj gledljiva, a uspelo nam je zmagati, česar smo veseli. Imamo še veliko rezerv."

Jaka Blažič: "Čutilo se je nekaj napetosti, zlasti v napadu, medtem ko nam v obrambi še manjka nekaj uigranosti. V soboto je nov dan, želimo si osvojiti pokal Adecco."