Z Goranom Dragićem na parketu je bila igra slovenske reprezentance povsem drugačna. Foto: www.alesfevzer.com
Slovenija za razred boljša od Belgije

Predstava Slovenije je bila neprimerno boljša kot uvodna proti Portugalski. V petek je imel selektor Kokoškov pomisleke o telesni vzdržljivosti svojih igralcev ter mentalni pripravljenosti, po drugi zmagi pa jih je pohvalil, enako kot približno tisoč gledalcev na tribunah, ki so videli nekaj lepih akcij in angažirano predstavo.

Največjo razliko v igri je naredil prvi zvezdnik ekipe Goran Dragić. Proti Portugalski je igral le dobre štiri minute, na dvoboju z Belgijo pa je v dvaindvajsetih minutah pokazal širok repertoar znanja. Soigralcem je podelil devet podaj, ukradel je tri žoge, predvsem pa je bila igra Slovenije, ko je bil Goran Dragić na parketu, bistveno hitrejša.

Slovenci so si z bratoma Dragić, Murićem, Prepeličem in Vidmarjem v slabih petih minutah priigrali 14 točk prednosti. Ta je ob menjavah skopnela (23:21), vendar je prva postava na začetku drugega dela postavila stvari na svoje mesto (55:35). Belgijce so Slovenci povsem nadigrali v zadnjih desetih minutah, ki so jih dobili z 29:12.

Prvi strelec srečanja je bil Zoran Dragić s 16 točkami, dvomestna sta bila še Edo Murić s 15 in Jaka Blažič s 13 točkami. Alen Omić je 9 točkam dodal prav toliko skokov, Gašper Vidmar je vknjižil 8 točk in 8 skokov. Goran Dragić je v 23 minutah prispeval pet točk (met 1/6), 9 podaj in 4 skoke.
Naslednji pripravljalni turnir bo konec prihodnjega tedna. Na Dunaju jih od petka do nedelje čakajo Avstrija, Poljska in Islandija. Do začetka kvalifikacij 31. avgusta bo Slovenija odigrala še tri tekme; 20. avgusta v Stožicah z Veliko Britanijo, 24. avgusta z Makedonijo v Mariboru in 27. avgusta s Črno goro znova v Ljubljani.

Igor Kokoškov, selektor Slovenije: "Uvodni pripravljalni tekmi sta bili za nas preizkusa, da vidimo, kje se nahajamo v tem trenutku. Do obeh bomo pristopili kritično, saj je pri ogromno stvareh veliko prostora za napredek. Z nekaterimi stvarmi smo zadovoljni, z drugimi spet ne. Telesno še nismo pripravljeni na dovolj visokem nivoju, a to nima nobene zveze s kvaliteto treningov. Potrebujemo več igre in boljše reakcije. Tako bomo prišli na tekmovalni nivo. Igra v obrambi je bila danes boljša kot na prvi pripravljalni tekmi, v vseh četrtinah smo nasprotnika zadržali pod 20 točkami. Tudi v prvini skoka smo bili boljši. Obrambo smo sicer popravili preko noči, fantje pa razumejo, da če želimo igrati hitro, moramo biti boljši. Po tekmi proti Belgiji priprave zapušča Žan Mark Šiško. Odločitev ni bila lahka, saj je z igro na tekmi požel simpatije soigralcev in štaba. A s štirimi organizatorji igre ne moremo igrati. Mislim, da je ta poteza najbolj poštena do njega in ekipe. Od njega pričakujem, da v prihodnosti postane vrhunski igralec."

TURNIR ADECCO, Celje, Zlatorog
Finale:
SLOVENIJA - BELGIJA
89:59 (23:12, 19:19, 18:16, 29:12)
Zoran Dragić 16, Murić 15, Blažič 13, Omić 9, Prepelič in Vidmar po 8, Klobučar 7, Goran Dragić in Nikolić po 5, Zagorac 3; Salumu 10.

Prosti meti: Slovenija 18:31, Belgija 11:19.
Met za tri točke: Slovenija 11:26 (Murić 4, Prepelič 2, Blažič, Nikolič, Zagorac, Klobučar, Z. Dragić), Belgija 4:17 (Marchant 2, Gillet, Salumu).
Osebne napake: Slovenija 21, Belgija 26.