Z razigranim nasmeškom je Luka Dončić pospremil izjemno trojko ob koncu tretje četrtine, ko je zadel čez skoraj celo igrišče v Wizink Centru. Foto: EPA
Luka še naprej iz tekme v tekmo navdušuje in vedno znova naredi kakšno potezo, s katero preseneti. Foto: EPA
Aleksej Nikolić se je z Brosejem veselil velike zmage nad Olympiacosom. Foto: EPA

Kraljevi klub, v katerem še vedno zaradi poškodbe manjka Anthony Randolph, je tako prekinil niz treh porazov oziroma šestih neuspehov na zadnjih sedmih tekmah. Hkrati se je Barci oddolžil za poraz v španskem prvenstvu, v katerem je v Madridu katalonska zasedba slavila zmago s 84:80, čeprav je tedaj Dončić dosegel 20 točk in deset skokov.

Tudi tokrat je bil slovenski čudežni deček prvi strelec dvoboja. Dosegel je 16 točk, obenem pa v statistiko vpisal še šest skokov in sedem podaj ter tekmo končal z indeksom 26. "Tekma je bila zelo zahteva. Zavedali smo se, kako pomembna je, saj v zadnjem času nismo zmagovali. Naredili smo veliko delo. Dobro smo ves čas igrali v obrambi, in to je bilo ključno. Moramo nadaljevati v tem ritmu," je po tekmi za Evroligo povedal Dončić.

Izjemna naveza s kapetanom Reyesom
18-letni Ljubljančan je tekmo začel na klopi. Ob koncu prve četrtine je prišel na parket in v drugem delu, ko je dvakrat s Felipejem Reyesom lepo odigral "pick and roll", poskrbel, da je Real prevzel pobudo, ko je povedel z 28:22. Najvišja domača prednost je v prvem delu znašala osem točk, ko je dve trojki zapored zadel Dončić. Po tehnični napaki Rudyja Fernandeza se je Barca do odmora približala na -2.

Tudi drugi del je Dončić začel na klopi, Real pa je drugi polčas imenitno odprl. S serijo 8:0, ki jo je s trojko končal TreyThompkins, je prvič povedel z dvomestno prednostjo. Takoj ko se je Dončić vrnil na parket, je dosegel koš. Tretjo četrtino je Real dobil za 14, končal pa jo je slovenski reprezentant, "ubijalec z deškim obrazom", ki je ob sireni zadel kar čez celo igrišče.

Ko je v zadnji četrtini Barca s serijo prišla po dolgem času na manj kot deset točk zaostanka, je takoj odgovoril Dončić. Najprej je s preigravanjem zavrtel Victorja Claverja, ki se je po vrtiljaku slovenskega mladeniča komaj rešil padca, nato je še lepo podal Reyesu, ki je položil za 82:71, in dobre tri minute pred koncem je bil dvoboj odločen.

Veliki zmagi Broseja in Žalgirisa
Brose z Aleksejem Nikolićem je doma s 67:65 ugnal Olympiacos, ki je do tega kroga imel enak izkupiček zmag ter porazov kot vodilni CSKA. Slovenski organizator igre je igral dobrih 11 minut in v statistiko vpisal tri skoke ter podajo. Štiri minute pred koncem sta bili moštvi izenačeni. Nato je izza črte zadel Augustine Rubit. Do zadnje minute je bila prednost Bavarcev tri točke, nato pa je za +5 zadel Ricky Hickman. Po trojki Janisa Strelnieksa, ki je še lani igral za Brose, je zgrešil Hickman, izza črete pa je bil za zmago neuspešen Brian Roberts.

Veliki met je uspel Žalgirisu, ki je v Carigradu ugnal Fenerbahče (89:90). Proti aktualnim prvakom je blestel kanadski organizator igre slovenskih korenin Kevin Pangos, ki je bil z 22 točkami (osebni strelski rekord) prvi strelec tekme, hkrati pa je zbral še sedem podaj. Odločilna je bila nešportna osebna napaka Brada Wanamakerja nad Pauliusem Jankunasom 40 sekund pred koncem, zatem pa sta zmagi piko na i postavila Aaron White z blokado in Arturas Milaknis s trojko.

67:65 (15:14, 17:26, 18:18, 17:7)
Wright 20, Rubit 15 ... Nikolić 3 skoki in podaja v 11 minutah; Printezis 12.

UNICAJA MALAGA - HIMKI MOSKVA
93:84 (27:26, 20:22, 20:18, 26:18)
Nedović 21, Waczynski 15; Šved 28.

REAL MADRID - BARCELONA
87:75 (15:15, 25:23, 28:14, 19:23)
Dončić 16 (3/3 za dve, 3/7 za tri), 6 skokov in 7 podaj v 26 minutah, Reyes 14, Thompkins 12, Randolph je poškodovan; Tomić 12, Oriola in Heurtel po 11.