LaMarcus Aldridge je bil s 25 točkami najboljši strelec Portlanda. Foto: Reuters
Anderson Varejao in Paul George
Paul George (desno) je Clevelandu nasul 21 točk. Foto: Reuters

Gostitelji so izgubili šestič v tej sezoni, medtem ko Blazersi ostajajo pri sedmih porazih. LaMarcus Aldridge (25 točk, 14 skokov) in Damian Lillard (21 točk, 11 podaj) sta bila najboljša strelca Portlanda, ki je sredi 3. četrtine zaostajal za 13 točk (66:53), vendar je v zadnjem delu tekme pripravil preobrat.
Kevin Durant je bil s 37 točkami in 14 skoki sicer osrednja osebnost srečanja, a je v zadnji četrtini, ko se je tekma dokončno odločala, zadel le en prosti met. Francoz Nicolas Batum je slabe tri minute in pol pred koncem tekme s trojko povedel svojo ekipo v vodstvo z 88:90, gostiteljem pa ni uspelo več ujeti priključka. Zadnji dve točki na tekmi je dve sekundi pred koncem s črte prostih metov dosegel Lillard.

Milwaukee z zmago iz Los Angelesa
Los Angeles Lakersi, ki so zaradi številnih poškodb v hudi krizi, so doživeli že šesti zaporedni poraz. Premočan tekmec je bil tudi Milwaukee, najslabše moštvo v ligi. Bucksi so slavili z 79:94. Brandon Knight je s 37 točkami odigral najboljšo tekmo v karieri.

Pacersi "mleli" v zadnji četrtini
Indiana je doma z 91:76 premagala Cleveland in je zdaj najboljše moštvo v ligi. V Indianapolisu je odločala zadnja četrtina, ki so jo Pacersi prepričljivo dobili s 26:10. Paul George je v tem obdobju dosegel 10 od svojih 21 točk. Cleveland je proti Indiani izgubil že osmič zapored in ostal brez prvega strelca Kyrieja Irvinga, ki si je v 3. četrtini poškodoval koleno.

San Antonio je bil s 113:92 boljši od Brooklyna. Pri Netsih je po 26 tekmah odsotnosti zaradi poškodbe prvič zaigral Andrej Kirilenko, a ni mogel preprečiti šestega poraza Brooklyna na zadnjih sedmih tekmah.