Sveta trojica Spursov: Duncan, Ginobiil in Parker. Prvi ima že kar pet prstanov, druga dva pa štiri, seveda vse s San Antoniem. Foto: EPA
Tony Parker (San Antonio Spurs)
Tony Parker je vnovič odigral ključno vlogo in z zmagovitim košem poskrbel za uspešen začetek NBA-sezone 2014/15. Foto: Reuters
Kawhi Leonard in Peter Holt (San Antonio Spurs)
MVP finala 2014 Kawhi Leonard je takole iz rok lastnika Spursov Petra Holta prejel svoj zasluženi šampionski prstan. Leonard na uvodni tekmi sezone zaradi poškodbe sicer ni igral. Foto: Reuters
Poškodovani Julius Randle (Los Angeles Lakers)
Jezerniki so imeli že lani velike težave s poškodbami, z izjemo šestih tekem so namreč igrali brez Kobeja Bryanta, letos naj bi vso sezono izpustil Steve Nash, ki bo zaradi poškodbe hrbta bržkone končal kariero. Foto: Reuters
Čez lužo se je začela nova sezona v Ligi NBA

Dobro minuto pred iztekom tekme je Francoz zadel trojko za vodstvo, v zadnji minuti ni bilo košev in Spursi so tesno premagali sosede. Ravno trojica gospodarjev prstanov Parker, Manu Ginobili in Tim Duncan so bli jeziček na tehtnici: prvi je končal s 23 točkami, Argentinec jih je prispeval 20, prvi center pa dvojni dvojček (14 točk in 13 skokov). Statistični biser: Duncan je že na 14. uvodni tekmi sezone prispeval dvojni dvojček, kar je rekord Lige NBA.

Dallas spomladi najbolj namučil San Antonia
Na drugi strani je Maverickse vodil Monta Ellis s 26 točkami, a vlogo junaka bi skoraj pripadla komu drugemu kot Dirku Nowitzkemu, ki je minuto in pol pred koncem iz skoka zadel za 100:98, s čimer pa se kot omenjeno ni strinjal Parker. Sosedski obračun San Antonio - Dallas je bil ponovitev 1. kroga minule končnice, v kateri so Ostroge izločile Teličke šele na sedmi tekmi, kar se je na koncu izkazalo za najtežjo oviro na poti do končnega slavja.

Prapor pod stropom, prstani na rokah
Pred tekmo je bilo v domovanju Spursov AT&T Centru zadnje šampionsko slavje za sezono 2014. Videokolaž pohoda na vrh najmočnejše košarkarske lige na svetu je komentiral igralec in veliki navijač San Antonia Samuel L. Jackson. Ostroge so pod strop dvorane nato dvignile še peti šampionski prapor, iz rok komisarja lige Adama Silverja pa so vsi člani prvakov prejeli šampionske prstane. Spursi so 15. junija letos osvojili že peti naslov v zadnjih 15 letih (1999, 2003, 2005, 2007 in 2014).

Nova hujša poškodba pri Lakersih
Tekmo v Los Angelesu je poleg poraza Lakresov z 90:108 proti Houstonu zasenčila še poškodba Juliusa Randla. Slednji je le sedem minut pred koncem tekme nesrečno pristal na tleh in si ob tem zlomil nogo. Kobe Bryant se je v ekipo vrnil z 19 točkami in bil prvi strelec moštva, a to ni bilo dovolj za razpoložena Jamesa Hardena z 32 in Dwighta Howarda s 13 točkami na drugi strani. Slednji je točkovnemu izkupičku dodal še 11 ujetih žog.