Pri Olympiacosu se je z 18 točkami znova izkazal Matt Lojeski. Foto: EPA
Sergio Rodriguez
Sergio Rodriguez je bil najbolj razigran v Carigradu, kjer je Real na kolena spravil Efes. Foto: EPA
Joe Ingles, roko Ukić
Maccabi je dobil derbi velikanov v skupini D. Izraelci so osvojili Oako in z 68:55 ugnali Panathinaikos. Obe moštvi sta se sicer uvrstili v Top 16. Na sliki Joe Ingles in Roko Ukić. Foto: EPA

Katalonci so že v prvi četrtini povedli za deset in do konca brez težav zadržali visoko prednost. Po visoki zmagi v državnem prvenstvu so dosegli zdaj še novo visoko zmago v Evroligi. Odlično je znova odigral Erazem Lorbek, njegova poškodba je, kot kaže, zares preteklost. Ljubljančan je prispeval deset točk in štiri skoke. Še uspešnejši je bil drugi Slovenec pri Barci. Boštjan Nachbar je v statistiko vpisal 13 točk in pet skokov.

Partizan se je v Pionirju dobro upiral CSKA-ju, na koncu izgubil (62:73), zadnji žebelj v črno-belo krsto je s trojko dobro minuto pred koncem za +10 zadel Miloš Teodosić, sicer navijač rdeče-bele Crvene zvezde, velikega tekmeca Partizana, a Beograjčani so se vseeno prebili v drugi del tekmovanja. Dragan Milosavljević je bil najboljši strelec tekme s 17 točkami, pri CSKA-ju jih je Saša Kaun dal 12. Prvo mesto je v skupini osvojil Fenerbahče, ki je s 95:76 ugnal Nanterre. Gašper Vidmar je dal šest točk.

Čista desetka Olympiacosa in Reala
Olympiacos in Real Madrid sta redni del Evrolige končala brez poraza. V zadnjem sta bila boljša od Zielone Gore in Anadolu Efesa. Evropski prvaki, pri katerih zaradi kazni po pretepu s Popsom Mensah-Bonsujem ne igra Mirza Begić, so z 91:80 v gosteh odpravili poljskega debitanta v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju. Stratos Perperoglou je vpisal 23 točk. Tudi španski prvaki so slavili v gosteh. S 86:61 so osvojili pivovarski del Carigrada, najboljši strelec tekme je bil Sergio Rodriguez s 24 točkami. V prvem delu je Real zmagoval v povprečju s kar 23,7 točke na tekmo.

Dobra predstava Jake Blažiča
Unicaja Malaga je brez poškodovanega Zorana Dragića slavila v Sieni (62:64). Crvena zvezda je v dvoboju dna skupine D v Vilni pri Lietuvos Rytasu zmagala s 75:99. Jaka Blažič je dosegel 10 točk, v 16 minutah pa je zbral še šest skokov. Beograjčani so že pred zadnjim krogom ostali brez možnosti preboja v Top 16.