Laboral Kutxa je odločilni korak do zmage naredila v tretji četrtini. Foto: EPA
Miloš Teodosić
Vasilije Mičić skuša prodreti mimo Miloša Teodosića. Foto: EPA

V Vitorii je Darius Adams (skupaj 20 točk) v tretji četrtini dosegel 12 točk, vključno s trojko, s katero so po delnem izidu 10:0 gostitelji povedli za 20 točk (54:34). Grki v zadnji četrtini niso ogrozili domače zmage. Miroslav Raduljica je 19 od svojih 21 točk dosegel že v prvem polčasu.
Lokomotiv Kuban je ob polčasu zaostajal s 27:33, ob koncu tretje četrtine pa je Matt Janning Ruse s trojko približal na vsega točko (50:51). Barca je štiri minute pred koncem še vodila z 58:61, a nato ni več zadela, gostiteljem pa dovolila delni izid 8:0 za veliko zmago. Anthony Randolph je zbral 17 točk in 10 skokov.

Tudi v torek zmagi gostiteljev
Košarkarji moskovskega CSKA-ja in Fenerbahčeja so z 1:0 povedli že v torek. Prvi so s 84:74 premagali Crveno zvezdo, drugi pa s 75:69 Real Madrid.
Moskovčani so vodili večino tekme proti Beograjčanom, ki pa so bili vseskozi blizu favoriziranim domačinom. Na začetku zadnje četrtine je tako Marko Simonović znižal na le pet točk zaostanka (63:58). Rdečearmejci so nato odgovorili z nizom 5:0 in tekmo mirno pripeljali do konca. Miloš Teodosić je bil s 23 točkami prvi strelec tekme. CSKA je bil izrazito boljši pri metu za dve točki (24/33; 19/40).

Tesneje je bilo na drugi tekmi, kjer je Sergio Rodriguez Real 11 sekund pred koncem približal le na tri točke zaostanka (72:69). Upe gostov sta nato s prostih metov zapečatila Ricky Hickman in Bogdan Bogdanović. Ta je bil ob Kostasu Sloukasu tudi najboljši strelec tekme. Luka Dončić pri Realu ni prijavljen za igranje v sklepnem delu Evrolige.