Rusi so bili za Slovence na zadnji tekmi premočni. Foto: MMC RTV SLO/Drago Perko

Da bodo Rusi za Slovence (pre)trd oreh, je bilo jasno že ob uvodu. Tekmeci so hitro povedli s 4:0, domači so še ujeli korak do osme minute, ko so izenačili na 10:10. Slab konec prve četrtine je bil razlog za rusko vodstvo s 14:10. Slovenija se je še vrnila v igro pri 18:20, ob koncu polčasa pa so Rusi izkoristili nekaj napak in povedli s 27:20.

V drugem polčasu so do 26. minute domači košarkarji še bili dokaj enakovredni, prišli do minimalnega zaostanka 31:33, potem pa sta daljša ruska klop in večje število igralcev prevesila tehtnico na rusko stran. V slovenski vrsti se je izkazal kapetan Gregor Gračner s 16 točkami, pri Rusiji pa jih je Andrej Litvijak dosegel 18.

Poleg Gračnerja so na EP-ju slovenske barve branili še Simon Gračner, Slobodan Banjac, Milana Slapničar, Janez Učakar, Enesa Musič, Boris Klep, Suad Hodžič, Nedžad Budimlić, David Slaček, Rudi Centrih in Boštjan Ceglar.
V finalu je Francija s 66:54 premagala BiH, na tekmi za tretje mesto pa Švica z 72:39 Hrvaško.