Drago Pašalić je bil tokrat neustavljiv. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmago Sagadin
Zmago Sagadin je bil po tekmi zadovoljen z rutinsko zmago. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Klemen Prepelič
Klemen Prepelič vse bolj dokazuje svoj nesporen talent. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Domžalčani so v 9. krogu pred svojimi gledalci tako več kot suvereno opravili svojo nalogo in vendarle dosegli drugo zmago v ligi. Laščani so po senzaciji proti Partizanu pred tednom dni zaman upali na drugi uspeh zapored, Panić je poškodovan obsedel na klopi.

Helios je narekoval oster ritem, tako je bilo v peti minuti tekme že 17:9, v 15. 35:22 in sredi tretje četrtine 58:38. Prvi domači strelec je bil Drago Pašalić z 19 točkami. Tekma je štela tudi za državno prvenstvo.

Odločitev v Novem mestu padla v zadnjih sekundah
Krka je tudi z nekoliko sreče ugnala Crveno zvezdo, odločitev o zmagovalcu je padla v izdihljajih tekme, odločilni vlogi pa sta imela kapetan Jure Balažič, ki je v zadnjih dveh minutah dosegel šest točk, ter center Jerome Jordan, ki je v zadnji sekundi blokiral poskus Beograjčanov za podaljšek.

Najboljša tekma Petrova v tej sezoni
To je prva zmaga Krke v treh izenačenih končnicah pred domačimi gledalci. Ni se ji izšlo po željah proti Širokem Brijegu in Unionu Olimpiji, tokrat pa je bila tudi sreča na strani varovancev Nenada Trajkovića. Seveda ob dejstvu, da so imeli uspešen strelski večer kar trije nosilci igre: ob Balažiču (18 točk in 11 skokov) še Simon Petrov (16 točk) in Jimmy Baxter (14 točk, 9 skokov).

Prevesilo šest točk zapored Balažiča
Tako so se lahko Novomeščani trikrat vrnili v igro po nevarno visokem zaostanku. Prvič sredi druge četrtine, ko je Crvena zvezda pobegnila na 28:20, naslednjič ob koncu tretjega dela igre (46:51), ko so z delnim izidom 10:0 prišli do najvišje prednosti na tekmi, ter nazadnje dve minuti pred koncem. Gostje so tedaj povedli z 71:68, vendar šest zaporednih točk Balažiča je tehtnico nagnilo na domačo stran.

Union Olimpijo jutri čaka nov težak preizkus. V Zagrebu jo bo od 17.00 gostila Cibona.