Andres Nocioni je dokazal, da je najbolj vroč argentinski košarkar. Foto: Reuters
Luis Scola in Fabricio Oberto
Argentinski centrski dvojec Luis Scola - Fabricio Oberto se ni preveč naprezal. Za zmago nad bledimi Turki je bila tudi igra s pol moči dovolj. Foto: Reuters

Sredi prve četrtine so Turki povedli s 14:13, kar pa je bilo tudi njihovo edino vodstvo na tekmi. Argentinci so do konca četrtine napravili delni izid 12:2, nato pa vodstvo le še povečevali. Ob koncu tretje četrtine je semafor kazal +35 (75:40). V zadnjem delu je na parket prišla rezervna postava "gavčev", ob kateri so varovanci Bogdana Tanjevića le uspeli znižati zaostanek

V petkovem polfinalu se obeta poslastica med Argentino in Španijo. Argentinski selektor Sergio Hernandez za favorita v tem dvoboju šteje Špance. "V pripravljalnih tekmah niso izgubili niti enkrat, dvakrat so premagali tudi nas. Vemo, da je Španija odlična ekipa," je povedal Hernandez.

"Srečanje proti Španiji bo neverjetno za igrati in za gledati. Trdo bomo morali igrati v obrambi. To je ključ za zmago na prvenstvu," pa o petkovem dvoboju razmišlja Nocioni.