Beno Udrih in Rubon Wolkowyski.
Beno Udrih je bil prvi strelec Slovencev proti Argentini. Foto: EPA
Primož Brezec in Leonardo Gutterrez.
Primož Brezec je, tako kot večina soigralcev, zatajil. Foto: EPA

Slovenci so po pogumnem začetku stik z olimpijskimi prvaki držali le do polčasa (42:48), potem pa so jih "gavči" povsem nadigrali.

Po odmoru je podobno kot proti Špancem Slovencem povsem pošla sapa. Šepala je igra v napadu, za nameček pa so varovanci trenerja Aleša Pipana slabše odigrali tudi v obrambi. Igralci iz Južne Amerike so ob številnih nepotrebnih napakah Slovencev tretjo četrtino dobili kar za 22 točk (29:7).

Zadnji del je bil tako le še formalnost. Pri Slovencih je bila razigrana le nekdanja naveza iz San Antonia Beno Udrih in Rašo Nesterovič, ki je skupaj dosegla 35 točk. Več kot pet točk je dosegel le še Marko Milič (11). Pri Argentincih je bilo rapoloženih več igralcev, najbolj učinkovit pa je bil Luis Scola z 21 točkami.

Slaba igra, z velikimi nihanji, le teden dni pred začetkom SP-ja na Japonskem, je resno opozorilo Alešu Pipanu, ki je po vnovičnem porazu dejal: "Igra Slovenije v tretji četrtini je bila daleč od tistega, kar zmore slovenska reprezentanca. Zgrešili smo nekaj lahkih, odprtih metov, celo par polaganj, in tu smo izgubili stik z nasprotnikom. Argentina je izjemno močna ekipa, ima vrsto odličnih in izkušenih košarkarjev, tako da sem prepričan, da bo na svetovnem prvenstvu segla zelo visoko."

V nedeljo Slovenija čaka še zadnja tekma na turnirju, nasprotnik bo SČG. Že v ponedeljek dopoldan se bodo slovenski košarkarji odpravila proti Saporu, kjer bodo opravili še zadnji del priprav pred dvoboji v predtekmovalni skupini D s Senegalom, Italijo, ZDA, Portorikom in Kitajsko.