Večina gledalev v Saporu je navijala za Slovenijo, zadnji aplavz pa so poželi Italijani. Foto: EPA
Sani Bečirovič je v prvi četrtini dosegel pet točk. Foto: Reuters
Marco Belinelli
Marco Belinelli je bil glavni krivec za poraz Slovenije. Foto: Reuters
Jaka Lakovič
Jaka Lakovič se je prebudil v zadnji četrtini. 16 sekund pred koncem tekme je po neverjetnem prodoru postavil končni izid tekme. Foto: Reuters
Goran Jurak
Goran Jurak je pod košem spet prikazal borbeno igro. Foto: EPA
Beno Udrih
Slovenski organizatorji igre so bili proti Italiji nerazpoloženi. Izjema ni bil niti Beno Udrih. Foto: Reuters

V prvem polčasu je kazalo na gladko zmago naših, saj so v 12. minuti vodili že z 28:14. Po seriji nekaterih menjav so se Italijani približali na 35:33. Po zaslugi osmih točk Primoža Brezca je bilo ob polčasu spet znosnejše (43:36).

V drugem polčasu se je pri Italijanih ob Belinelliju (26 točk) v končnici razigral še Soragna (7). Pri naših gre tokrat pohvaliti le Nesteroviča (17) in Lakoviča (14). Organizatorji niso bili razpoloženi, centri pa so premalo izkoristili svojo telesno premoč.

Film tekme Slovenija - Italija
1. četrtina (22:14)
Aleš Pipan je napravil le eno menjavo v začetni peterki. Na mesto Jake Lakoviča je na parket poslal prodornega Bena Udriha. V prvi peterki so še Sani Bečirovič, Boštjan Nachbar, Goran Jurak in Rašo Nesterovič. Slovenija je začela odlično in povedla z 8:0. Met v napadu pričakovano ni na ravni iz tekme proti Senegalu, naši pa so odlični predvsem v trdi in agresivni obrambi. Najvišja prednost v prvi četrtini je bila 13 točk (22:9), s sireno je neverjetno trojko za Italijo zadel Marco Belinelli.

2. četrtina (21:22)
Čeprav je Slovenija četrtino izgubila le za točko, imamo spet občutek, da drugih deset minut tekem postaja kronično najslabših. Že po treh napadih je Slovenija dosegla največjo prednost v prvem polčasu (28:14). Pipan je napravil nekaj menjav in Italijani so se s hitro igro ekspresno približali. S serijo 11 točk so se približali na 28:25. Zaključek četrtine je spet pripadel Sloveniji, ki je do nekoliko občutnejše prednosti prišla po zaslugi Primoža Brezca (osem točk), ki je zamenjal nerazpoloženega Raša Nesteroviča. Italijane v igri z 11 točkami (8 v drugi četrtini) drži Belinelli.

3. četrtina (13:23)
Žal je bila tretja četrtina še slabša kot druga! Slovenija je v šestih minutah dosegla le en koš iz igre in tako so Italijani po eni od trojk Belinellija prvič povedli s 45:47. Varovanci Aleša Pipana imajo težave pri oraganizaciji, saj kot po tekočem pragu izgubljajo žoge, organizatorji pa so povsem brez idej. Jaka Lakovič je tako prvi koš (trojko) zadel šele v 30. minuti. Belinelli je neusmiljen, saj nam je nasul že 22 točk. Pred zadnjimi desetimi minutami je 56:59.

4. četrtina (20:21)
V zadnjih desetih minutah sta se prebudila Jaka Lakovič in Rašo Nesterovič, ki sta skupaj dosegla vseh 20 točk! Še štiri minute pred koncem je Slovenija vodila z 71:66! Nato so spet prišle črne minute v kombinaciji Belinelli-Soragna. Dve mintuti pred koncem so naši nasprotniki v 29 sekundah zadeli dve trojki in zaostanek 71:68 pretvorili v vodstvo 71:74. Trojki sta dosegla centra Luca Garri in Matteo Soragna! Enako je poskušal slovenski orjak Rašo Nesterovič, ki je 58 sekund pred koncem zgrešil trojko, na drugi strani nas je Belinelli zadel obra prosta meta.