Boris Diaw (levo) je bil s 15 točkami najučinkovitejši Francoz. Foto: Reuters
Marc Gasol
Marc Gasol je dosegel le tri točke in zbral štiri skoke. Bržkone z mislimi ni bil čisto pri tekmi, saj je v torek postal oče male deklice. Foto: Reuters
Vincent Collet
Strateg velike francoske zmage - selektor Vincent Collet. Foto: EPA

Resda so Francozi evropski prvaki, a so bili kljub temu favoriti Španci, sploh ker so v skupinskem delu severne sosede premagali z 88:64. Tokrat pa so povsem zatajili v skoku, saj so ga izgubili kar z 28:50. V tem elementu je blestel 22-letni in 218 cm visoki Francoz Rudy Gobert, ki je zbral devet skokov, poleg tega pa delil še "banane".

Francija je tesno vodila večji del tekme. Španci so bili nazadnje blizu pri 55:52 dve minuti pred koncem. Takrat je odgovornost prevzel branilec Thomas Huertel, ki je s košem in "noro" trojko za 60:52 razblinil vse dvome o zmagovalcu. Pri Franciji je bil sicer s 15 točkami najučinkovitejši Boris Diaw, dve več (17) je pri Španiji dosegel Pau Gasol.

Dober francoski začetek - 8:0
Francija je odlično začela srečanje - z izidom 8:0. Po 11:2 se je Španija le zbudila in do konca četrtine (15:15) ujela nasprotnike. Francozi so tudi v nadaljevanju igrali čvrsto v obrambi in racionalno v napadu. Predvsem so prevladovali pod obročema, saj so dobili skok kar s 25:13. Španci nikakor niso razvili svoje igre, tako da so ob polčasu zaostajali z 28:35. Diaw je bil z osmimi točkami najučinkovitejši igralec prvega dela.

Francija vzdržala nalet
Španija je drugi del pričakovano začela bolj agresivno in v 25. minuti ujela Francijo (39:39). Zdelo se je, da bi se Španci utegnili odlepiti, a se to ni zgodilo. Francozi so vzdržali nalet in pred zadnjim odmorom zaostajali le za točko (42:43).

Huertel dotolkel Špance
Francija je odlično odprla zadnji del. Po trojki Diawa za 51:45 sedem minut pred koncem je moral selektor Juan Antonio Orenga vzeti minuto odmora. Po njej je Gobert podelil "banano" samemu P. Gasolu in še dodatno vlil samozavest soigralcem. Dve minuti pred koncem je P. Gasol znižal na 52:55, a je na drugi strani takoj odgovoril Thomas Huertel. Francoski branilec je po novem španskem zapravljenem napadu minuto pred koncem zadel še trojko za 60:52, s čimer je bilo srečanje bolj ali manj odločeno.

Galski petelini se bodo v petkovem polfinalu pomerili s Srbijo, ki je premagala Brazilijo kar s 84:56.

Slovenija končala na sedmem mestu
Znana pa je tudi končna uvrstitev Slovenije v Španiji. Ker so gostitelji izgubili proti Francozom, Srbi pa so premagali Brazilce, so izbranci Jureta Zdovca končali na končnem sedmem mestu.