Aleksandar Ponjavić je bil s 13 točkami najboljši strelec Tajfuna. Foto: Tajfun/Jure Godler/sentjur.net

Slovenski košarkarski prvaki so se tri četrtine dobro držali in bili enakovreden tekmec, v zadnji četrtini pa so imeli nekaj črnih minut tako v napadu kot v obrambi, kar je Zadar znal izkoristiti, čeprav je skupaj zgrešil kar 20 trojk.

Pri zmagovalcih je Drago Pašalić dosegel 16 točk, pri Tajfunu, ki je izgubil 18 žog, slabši pa je bil tudi v skoku (38:29), pa sta bila najboljša strelca Aleksandar Ponjavić s 13 in Emir Zimić z 12 točkami.

Šentjurčani so tekmo začeli s trojko, vendar so Zadrčani hitro izenačili in po zaostanku s 3:5 z delnim izidom 5:0 povedli, vodili pa so do 11. minute, ko je Emir Zmić izenačil na 14:14. Domači so še enkrat ušli, Sandi Čebular pa je v 12. minuti s trojko svoji ekipi priigral prednost 20:18. Tajfunovci so zaostajali le še z 22:23, si priigrali tudi pet točk prednosti, vendar so v končnici prvega polčasa domači igralci po zaslugi Draga Pašalića izenačili (33:33).

Ekipi sta bili povsem skupaj tudi v tretji četrtini, čeprav je vmes Tajfun vodil za tri točke in Zadar za dve. Pašalić je na začetku zadnje četrtine s košem svoji ekipi priigral štiri točke prednosti, ki jo je skupaj s soigralci počasi povečeval - v 36. minuti je bilo 61:50. Trener Tajfuna Dejan Mihevc je vzel minuto odmora, njegovi fantje pa so odgovorili s serijo 8:0. A to je bilo vse, zadnji poizkusi Šentjurčanov so bili jalovi in Zadar je prišel do druge zmage v Ligi ABA.

Za Zadar, pred 6. krogom zadnjeuvrščeno ekipo Lige ABA, je to druga zmaga sezone, potem ko je v uvodnem krogu premagal Cibono. Krka bo v soboto gostila Metalac, Union Olimpijo pa v nedeljo v Beogradu čaka branilec naslova Crvena zvezda.