Kevin Durant je spet dokazal, da je izvrsten strelec, in je Lakersom nasul 42 točk. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Oslabljeni Lakersi so izgubili šestič zapored, črni niz pa bodo imeli priložnost hitro prekiniti, saj jih zdaj čakata lažja nasprotnika: Cleveland in Milwaukee. Foto: Reuters
Luol Deng in Amare Stoudemire
Luol Deng je dosegel 33 točk (osebni rekord sezone) za Chicago, ki je v tej sezoni še tretjič premagal New York (101:108). Foto: Reuters

Durant (met iz igre 16/25) je v drugi četrtini dosegel 16 točk in tik pred polčasom zadel trojko za vodstvo 48:64. V drugem delu je Oklahoma povedla že za 27 točk. Šest zaporednih porazov si Los Angeles Lakersi (Kobe Bryant: 28 točk), ki so še vedno brez Dwighta Howarda in Paua Gasola, niso privoščili že skoraj šest let. A slabih novic s tem ni konec, saj se je poškodoval tudi Jordan Hill. Verjetno je sezona zanj končana.

13 točk Udriha v drugi četrtini
Beno Udrih je dobro izkoristil svoje minute, vendar poraza Milwaukeeja proti Detroitu (87:103) ni mogel preprečiti. Odločilna je bila tretja četrtina (11:33), v kateri je bil Udrih večinoma na klopi, čeprav je bil v drugi četrtini zelo vroč in je v tem delu igre dosegel 13 točk. Na koncu je bil s 15 točkami prvi strelec svoje ekipe. Bucksi so zadeli le eno od 16 trojk.

Dragić po odmoru nemočen
Brooklyn in Boston sta zmagala petič zapored. Netsi so z 99:79 premagali Phoenix, ki je v drugem polčasu povsem odpovedal in zmogel le 26 točk. Goran Dragić je bil zlasti v tretji četrtini nemočen. Tekmo je končal z 12 točkami. Brooklyn, za katerega je Joe Johnson dosegel 19 točk, je prvič v zgodovini kluba trikrat v nizu zmagal za vsaj 20 točk.

Razpoloženi Bostonovi rezervisti
Boston je s 103:91 premagal Houston. Paul Pierce je dosegel 23 točk. Pomemben delež so dali igralci s klopi, ki so v prvem polčasu dosegli kar 36 točk. Houston je zaostajal že za 17 točk, toda po delnem izidu 0:12 je slabih osem minut pred koncem prišel na le dve točki minusa. Takrat je odgovornost prevzel Bostonov kapetan Pierce in po nizu 11:1 so bili gostitelji spet na varni razdalji.

Parker lahko zgolj izsilil podaljšek
Dvoboj med Memphisom in San Antoniem (101:98) je še drugič v letošnji sezoni odločil podaljšek. Tokrat so bili boljši Grizliji, pri katerih sta se izkazala zlasti Rudy Gay (23 točk) in Darrell Arthur (14 točk - rekord sezone). Pri San Antoniu je bil prvi strelec Tony Parker s 30 točkami, vključno s trojko v zadnji sekundi rednega dela, ki je prinesla podaljšek. Gostje (tretji poraz v petih tekmah) so imeli kar 18 izgubljenih žog.