Na prvih dveh sezonah je Udrih sicer dosegel več točk (10 in 11), a še zdaleč ni imel tako opaznega deleža kot tokrat proti Indiani. Foto: EPA
Blake Griffin in Chris Paul (LA Clippers)
Zvezdnika Blake Griffin in Chris Paul sta z dvojnima dvojčkoma prinesla LA Clippersom uspeh proti branilcem naslova iz Miamija. Foto: Reuters

30-letni Savinjčan je bil v novi moštveni predstavi Milwaukeeja na koncu celo najboljši posameznik, potem ko so Bucksi doma z 99:85 premagali Indiano. Udrih je podelil 10 podaj, temu dodal 9 točk in 6 skokov, za nameček pa ukradel še tri žoge, zato je razumljivo, da je odigral zanj letos rekordnih 27 minut.

Tekma skoraj odločena že po 1. četrtini
Milwaukee z izkupičkom 5-2 vodi v Centralni diviziji, v Vzhodni konferenci tako zaostaja le še za neporaženim New Yorkom. "Bila je povsem moštvena predstava," je bistvo uspeha povzel Brandon Jeninngs (16 točk). Jeleni so gostom pobegnili že na začetku in že po 1. četrtini vodili za 16 točk, Indiana pa se je v zadnji četrtini proti rezervni postavi gostiteljev ognila porazu za 30 točk.

"Najslabši" učinek Dragića letos: 12 točk in 5 podaj
Goran Dragić
tokrat ni bil med junaki večera, saj je njegov Phoenix po podaljšku doma izgubil s Chicagom (106:112). Bikom je med tekmo uspelo zapraviti vodstvo z 18 točkami, a je Carlos Boozer (28 točk in 14 skokov) v dodatku poskrbel, da dvoma o zmagovalcu ni bilo. Boozer je zadel prvih 8 točk podaljška in Sunsi so morali priznati peti poraz na deveti tekmi.

Slovenski organizator igre je tekmo končal z najslabšim statističnim izkupičkom sezone: 12 točk, 5 podaj in 2 skoka, kar po drugi strani priča, kako dobro se je začela drugo Dragićevo obdobje v Arizoni. Po 9 tekmah ima "Gogi" povprečje 16,6 točke, 7,4 podaje in 2,4 skoka na tekmo.

Šesta zaporedna zmaga Memphisa
Grizliji še naprej meljejo pred seboj: na poti k šesti zmagi zapored je Memphis slavil v Oklahoma Cityju s 107:97. Kevinu Durantu (34 točk) je točkovno uspešno pariral Rudy Gay (28 točk). Iskric med tekmecema, ni manjkalo, a gostje še vedno trdijo, da še niso pravi pretendent za vrh. "Oni so eno najboljših moštev Zahoda. Mi samo poskušamo priti tja, kjer so oni," je bil po tekmi skromen Zach Randolph, ki se je med tekmo iz oči v oči sporekel s Kendrickom Perkinsom.

Tekme 14. novembra:
PHOENIX - CHICAGO 106:112 - po podaljšku
Scola 24 in 14 skokov, Telfair 17, Dragić 12 (5/10), 5 podaj, 3 ukradene žoge in 2 skoka v 31 minutah; Bozzer 28 in 14 skokov, Deng in Noah po 21.

MILWAUKEE - INDIANA 99:85
Ellis in Jennings po 16 ... Udrih 9 (3/7), 10 podaj, 6 skokov in 3 ukradene žoge v 27 minutah; Hansbrough 17, Green 13.

PHILADELPHIA - DETROIT 76:94
L. Allen 14, Holiday 12; Monroe 19 in 18 skokov, Singler 16, Prince in Knight po 15.

BOSTON - UTAH 98:93
Pierce 23, Green in Barbosa po 16; Millsap 20, Favors, Hayward in Williams po 14.

HOUSTON - NEW ORLEANS 100:96
Harden 30 (10/20 iz igre), Ašik 15 in 12 skokov, Parsons in Morris po 13; Vasquez 24, Anderson 20 in 12 skokov.

OKLAHOMA CITY - MEMPHIS 97:107
Durant 34 in 10 skokov, Westbrook (13 podaj) in Ibaka po 17; Gay 28, Randolph 20 in 11 skokov, Gasol 14.

MINNESOTA - CHARLOTTE 87:89
Kirilenko 26 in 12 skokov, Ridnour 16 in 10 podaj; Walker 22, Sessions 18.