Klemen Prepelič (na fotografiji) je bil z Matijo Trampušem (Grosbasket) najučinkovitejši igralec na tekmi. Oba sta dosegla 18 točk. Foto: Sandi Fišer
Malcolm Armstead
Malcolm Armstead je na koš za tri točke vrgel kar 20-krat, uspešen je bil 7-krat. Foto: www.alesfevzer.com
Krka imela precej dela s Tajfunom

Ljubljanska zasedba je po spodrsljaju v Laškem nanizala že tretjo zaporedno in skupno peto zmago v elitni skupini državnega prvenstva, grosupeljska pa ima na svojem računu le zmago v drugem krogu, ko je na kolena spravila Zlatorog.

Zmaji so imeli Grosupeljčane pod nadzorom
Izbranci trenerja Memija Bečirovića so takoj zagospodarili na igrišču, z ostrim ritmom so si že po petih minutah priigrali prednost devetih točk (14:5), dobri dve minuti pred koncem uvodne četrtine pa povišali na +17 (25:8). V nadaljevanju so nekoliko zmanjšali frekvenco svojih obratov, a Dolenjce vseskozi imeli pod svojim nadzorom, tako da so polčas končali z zanesljivim vodstvom 50:31.

Prepelič in Trampuš po 18 točk
V drugem polčasu ni bilo pretresljivih dogodkov, škarje in platno sta bila zanesljivo v rokah ljubljanskih košarkarjev, ki so brez večjega napora zanesljivo zmagali, hkrati pa nekoliko preračunljivo varčevali moči za veliko pomembnejši naslednji dvoboj pri državnih prvakih iz dolenjske prestolnice. V ljubljanski ekipi je bil strelsko najučinkovitejši Klemen Prepelič z 18 točkami, izkazal pa se je tudi Alen Omić z 11 točkami in desetimi skoki. Matija Trampuš je za grosupeljsko zasedbo dosegel 18 točk.

Krka ugnala Tajfun
V Novem mestu sta Krka in Tajfun uprizorila precej izenačeno predstavo, v kateri je zmagovalca odločila končnica. Ekipi sta se med tekmo precej menjavali v vodstvu, a v zadnjih desetih minutah so se gostitelji le toliko oddaljili, da so lahko prišli do novih točk in se utrdili na vrhu lestvice. V zadnji četrtini je v 33. minuti Nebojša Joksimović s trojko domače popeljal do vodstva z 52:46, nato pa z novim uspešnim metom izza polkroga povedel na 55:48. Sledilo je obdobje, v katerem so Novomeščani tekmece držali na razdalji petih oziroma šestih točk, v 36. minuti po novi trojki Joksimovića tudi osmih točk, toda gostje se niso dali. Vsega 21 sekund pred koncem tekme so zmanjšali zaostanek na tri točke po košu Ceole Clarka, česa več pa jim tudi zaradi zgrešenih prostih metov ni uspelo izvleči.

Pri Krki je bil z 21 točkami najboljši Malcolm Ray Armstead, ki je zadel sedem metov od kar 20 metov za tri točke, pri gostih pa je bil s 15 točkami najuspešnejši Ceola Clark.