Gašper Okorn se je s svojimi varovanci veselil zmage v Laškem. Foto: BoBo
Dejan Mihevc
Dejan Mihevc je Krko popeljal do sedme zaporedne zmage v državnem prvenstvu. Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so bili v prvem polčasu izrazito boljši nasprotnik, na odmor so odšli s prednostjo 16 točk (43:27), nato pa so v tretji četrtini povsem odpovedali. Ljubljančani so v obrambi strnili vrste, v napadu so pridno rešetali mrežico nasprotnika, tretjo četrtino so dobili s kar 26:8.

V končnici rednega dela srečanja jim je večkrat kazalo na zmago, a se Laščani niso dali. Sedem sekund pred koncem je Nejc Barič zadel še drugi prosti, izenačil na 75:75 in izsilil podaljšek, v katerem so imeli mirnejšo roko gostje.

Bubnić mož odločitve
Odločilni koš je zadel Dražen Bubnić, ki je 14 sekund pred koncem s polaganjem svojo ekipo popeljal v vodstvo z 88:86. Končni izid je z zadetima prostima metoma postavil Devin Oliver. Ta je bil z 20 točkami drugi najboljši strelec svoje ekipe, največ točk je prispeval Brandon Jefferson (30). Pri Zlatorogu sta jih največ prispevala Igor Tratnik (28) in Ramo Rizvić (16). Oba sta v svojo statistiko vpisala tudi po 11 skokov.

Sedma zaporedna zmaga Krke
Košarkarji Krke so se s trinajsto zmago zavihteli na vrh lige Nova KBM. Po srečni zmagi v prejšnjem krogu v Kopru so tokrat zasluženo premagali Rogaško s 83:76. Za Novomeščane je to sedma zaporedna zmaga v državnem prvenstvu, Rogaška na drugi strani pa je prekinila niz šestih uspehov. Kljub temu je z izkupičkom 11-5 še naprej v igri za uvrstitev med prvih šest ekip, ki bodo tekmovanje nadaljevale v ligi za prvaka. Kljub na videz suvereni zmagi je Krka do dveh točk prišla šele v zaključku tekme. V 37. minuti je bil rezultat 77:74. Odločilne koše sta dosegla Dominique Tequan Elliott (11 točk, met iz igre 5:7) in Ronald Lee Curry (13 točk, šest skokov, tri podaje). Poleg njiju sta dvomestno število točk dosegla še Marko Luković (13 točk, 10 skokov) in Sandi Čebular (10).

Na drugi strani je izstopal Tadej Ferme, ki je 14 od svojih 19 točk dosegel v prvem polčasu, Matic Grušovnik je ob stoodstotnem metu s 13 točkami dosegel osebni rekord v Ligi Nova KBM, Taylor Johns pa je dodal 12 točk in deset skokov.