Goran Dragić je bil z 22 točkami (10 v prvem polčasu) najboljši strelec tekme. Foto: Aleš Fevžer
Posebnih pohval za predstavo proti Korejcem Slovenija ne bo prejela, a šteje zmaga, ki prinaša osmino finala. Slovenija je zdaj edina neporažena v skupini D in si seveda želi, da bi osvojila 1. mesto, s čimer bi se po optimističnem scenariju z ZDA srečala šele v polfinalu. Foto: Aleš Fevžer
Zoran Dragić je v drugi četrtini dosegel pet točk zapored in Slovenijo popeljal v vodstvo. Foto: Aleš Fevžer
Jure Zdovc
Selektor Jure Zdovc je bil po slabšem prvem polčasu lahko precej bolj zadovoljen z drugim. Foto: Aleš Fevžer
Slovenija gladko do tretje zmage
.
Goran Dragić je bil z 22 točkami najboljši strelec, Alen Omić se je izkazal s 13 točkami in 11 skoki. Da utegnejo biti Korejci res nepredvidljivi, je slovenska reprezentanca občutila v prvem polčasu, ko je bila Južna Koreja večinoma v rahli prednosti in je kljub "deficitu" v višini uravnotežila skok. Slovenski met je bil slabši kot na prvih dveh tekmah, zaspana obramba pa je prepogosto dobivala lahke koše. Z bratoma Dragić (Goran je do polčasa dosegel 10 točk, Zoran 7) je bilo ob odmoru vendarle 40:39 v slovensko korist. V tretji četrtini je krč popustil, Južna Koreja ni več igrala s takšnim navdihom in prednost je kmalu dosegla 16 točk. Na koncu je bila to rutinska zmaga brez blišča, ki pa proti za razred slabšemu tekmecu niti ni bil potreben.
Prva četrtina: Tri korejske trojke
Slovenci so slabo začeli in puščali Korejcem preveč prostora. Zaostanek 7:2 so sicer s sedmimi zaporednimi točkami hitro izničili, toda Tae Džong Mun je s svojo drugo trojko napovedal nov korejski juriš. Prelahko so Azijci dosegali točke, medtem ko je slovenski met prvič na tem SP-ju zatajil. Prave agresivnosti ni bilo. Ob koncu prve četrtine je vendarle steklo. G. Dragić iz protinapada, Miha Zupan s trojko in Jaka Blažič s polaganjem so prinesli izenačenje na 18. Po zaslugi Heove trojke je Južna Koreja prvo četrtino dobila z 21:19.
Druga četrtina: Ob bledi igri vendarle do vodstva
Druga četrtina se je začela s trojko Eda Murića, ki pa Slovencev še ni prebudila. Ko so Korejci spet izigrali slovensko obrambo, Jang pa je pod košem zadel za vodstvo 28:25, se je Zdovc ob minuti odmora razjezil predvsem na Murića in zahteval, naj žoga čim bolj kroži. Šele ko je Zoran Dragić našel energijo, ki ga je krasila proti Mehiki in dosegel pet točk zapored, se je tehtnica nagnila v slovensko korist. Alen Omić je priboril najvišje slovensko vodstvo prvega polčasa (36:32), po 20 minutah, v katerih so Korejci zbrali več skokov (19) kot na vsej tekmi proti Avstraliji, pa je bilo 40:39.
Tretja četrtina: Razpoloženi Lorbek
Korejska ladja je vendarle začela toniti. Jure Balažič je s svojo drugo trojko za vodstvo 53:48 nakazal, v katero smer bo šla tekma, sredi tretje četrtine pa se je razigral Domen Lorbek (sedem točk v tretji četrtini). Njegovih pet točk v nizu je nadgradila akcija G. Dragića in spet zelo dobrega Alena Omića in semafor je končno pokazal več kot deset točk slovenske prednosti (49:60). Korejci so proti bolje organizirani slovenski obrambi vedno bolj brezglavo napadali in metali od daleč, kar je bila voda na slovenski mlin. Razlika je narasla na 16 točk.
Zadnja četrtina: Priložnost tudi za rezerviste
Južna Koreja se ni predala in je zaostanek znižala na 73:63. Goran Dragić je takoj odgovoril s trojko, na isti način pa je Jure Balažič v 35. minuti dvignil najvišjo slovensko prednost na 17 točk (82:62). Zdovc je lahko Gorana Dragića potegnil na klop in dal priložnost tudi Alekseju Nikoliću, ki se mu ni uspelo vpisati med strelce. V sredo se bo Slovenija pomerila z Angolo, pri tem pa ji bo v pomoč lekcija z današnje tekme: na svetovnem prvenstvu ne gre nikogar jemati z levo roko.

Avstralija že ob polčasu vodila za 19 točk
To je občutila Litva. Avstralija jo je presenetila z 82:75. Pot do zmage si je tlakovali v prvem polčasu, v katerem je nadigrala Litovce (47:28). Litva je v drugem delu pokazala precej boljšo igro, se približala na tri točke (62:59), vendar ji preobrat ni uspel. Pri Avstraliji je Joe Ingles dosegel 18 točk, medtem ko je bil na drugi strani najučinkovitejši Renaldas Seibutis z 21. V prvi tekmi dneva je Mehika nadigrala Angolo z 79:55.