Miran Stanovnik je drugo etapo začel na 29. mestu, končal pa jo je sedem mest višje. Foto: Maindru
Miran Stanovnik
Stanovnik je priznal, da je bila druga etapa spet zelo dolga. Foto: Maindru
Nasser Al-Attiyah
Nasser Al-Attiyah je dobil drugo etapo med avtomobilisti. Foto: EPA

Na cilju v San Rafaelu današnje etape sta bila prva glavna favorita za končno zmago, saj je Coma za minuto in 18 sekund prehitel Francoza Cyrila Despresa (KTM). Stanovnik, ki je nedeljsko prvo etapo začel z 29. mestom, je bil danes 25., za Como pa je zaostal 20 minut in 39 sekund.

Skupno je Coma prehitel zmagovalca prve etape domačina Francisca Lopeza, ta je bil danes četrti, pred nadaljevanjem pa ima dve minuti in 30 sekund naskoka. Tretji je Despres z 2:52 minute zaostanka. Stanovnik je skupno na 26. mestu, za vodilnim zaostaja 24:34 minute.

Stanovnik: Šlo je povsem na polno
"Druga etapa je bila spet zelo dolga. Šlo je povsem na polno, malo je bilo navigacije, malo peska, ampak na koncu je bilo vse v redu. Števec je kazal 130 do 140 km na uro, plin je bil odprt do konca in desna roka ni počivala niti sekunde. Ta mesta so sicer pomembna, a ne tako zelo, da bi se bilo treba žreti zaradi uvrstitve. Dobro je, da sem relativno blizu tistim, ki znajo dirko odpeljati do konca, za zdaj pa sem zadovoljen," je po drugi etapi dejal Stanovnik.

Al-Attiyah najhitrejši med avtomobilisti
Med avtomobolisti je bil na drugi etapi najhitrejši branilec naslova Katarec Nasser Al-Attiyah (Hummer). Al-Attiyah je v nedeljski uvodni etapi zaradi okvare motorja izgubil deset minut, a je v drugi že pokazal, da bo tudi letos resen kandidat za zmago. Enega najresnejših tekmecev Peterhansla je prehitel za 54 sekund, vseeno pa je Francoz po dveh dneh prevzel skupno vodstvo na dirki, kjer ima pred Američanom Robbyjem Gordonom dve minuti in 28 sekund naskoka. Al-Attiyah je napredoval na skupno šesto mesto, zdaj ima za francoskim tekmecem 8:47 minute zaostanka.

V skupnem seštevku pa je po današnji 782 km dolgi preizkušnji od Santa Rose de la Pampe do San Rafaela v Argentini v vodstvu Francoz Stephane Peterhansel (Mini).

Novi smrtni žrtvi
Po nesrečnem nedeljskem začetku relija Dakar 2012, ko se je v prvi etapi smrtno ponesrečil motociklist Jorge Martinez Boero, danes iz Argentine poročajo o novih smrtnih žrtvah, povezanih s tem tekmovanjem. Ne gre sicer za neposredno povezavo, saj sta v strmoglavljenju manjšega letala umrla dva navijača, ki sta si želela ogledati dirko. Nesreča se je sicer zgodila že v nedeljo v bližini trase prve etape relija Dakar in le kakšnih 40 kilometrov od mesta nesreče Boera, po poročanju argentinskih medijev pa sta v strmoglavljenem letalu življenje izgubila 37-letni pilot in njegov 12-letni sin.

2. etapa

Santa Rosa de la Pampa-San Rafael, 295 km:
Motociklisti: 1. M. COMA ŠPA/KTM 3:07:21 2. C. DESPRES FRA/KTM +1:18 3. J. BARREDA B. ŠPA/husqvarna 2:33 4. F. LOPEZ ČIL/aprilia 2:44 5. J. PRZYGONSKI POL/KTM 4:17 25. M. STANOVNIK SLO/KTM 20:39 Skupni vrstni red: 1. M. COMA ŠPA/KTM 3:40:12 2. F. LOPEZ ČIL/aprilia +2:30 3. C. DESPRES FRA/KTM 2:52 4. J. PRZYGONSKI POL/KTM 4:52 5. J. BARREDA B. ŠPA/husqvarna 8:16 26. M. STANOVNIK SLO/KTM 24:34