Boštjan Cesar je bil junak tekme z Italijani v Celju. Foto: EPA
Mark Viduka
Mark Viduka spada med najboljše avstralske nogometaše vseh časov. Foto: EPA
Laure Manaudou
Francozinja Laure Manaudou (v sredini) je olimpijskemu zlatu na 400 m prosto dodala še zmago na svetovnem prvenstvu. Foto: EPA
Joško Poljak
Joško Poljak je bil nerešljiva ugnaka za Špance. Foto: EPA

Iz prostega strela je podal Nastja Čeh, Cesar pa je osem minut pred koncem z glavo pospravil žogo za hrbet vratarja azzurrov Gianluigija Buffona. Slovenci so imeli v prvem delu lepo priložnost, ko je po kotu Nastje Čeha Gianluca Zambrotta z glavo zadel okvir svojih vrat. Na drugi strani je v 71. minuti Luca Toni zadel prečko.

1955
Rodil se je britanski atlet Steve Ovett. Na olimpijskih igrah v Moskvi leta 1980 je osvojil zlato medaljo v teku na 800 m, na 1.500 m pa si je pritekel bron. Ovett in Sebastian Coe sta kraljevala na srednjih progah v osemdestih letih.

1962
Umrl je šahist Milan Vidmar. Bil je tudi inženir in pisec. Zmagal je na mnogih velikih svetovnih šahovskih turnirjih. Svojo prvo odmevno zmago je dosegel v Carlsbadu leta 1907, zadnjo pa v Baslu leta 1952. Bil je eden najboljših šahistov na svetu. V njegovem obdobju so kraljevali Nemec Emanuel Lasker, Jose Raul Capablanca in Aleksander Alekhin. Napisal je mnoge knige o teoriji šaha v slovenščini in nemščini.

1967
Rodil se je romunski nogometaš Gheorghe ''Gica'' Popescu. V devetdesetih letih je bil poleg Gheorgheja Hagija najboljši romunski igralec. Za izbrano vrsto je odigral 115 tekem in dosegel 16 golov. Romuni so igrali na svetovnih prvenstvih leta 1990, 1994 in 1998, na evropskih pa leta 1996 in 2000. Popescu je zablestel tudi v dresu Barcelone (1995-97) in Galatasaraya (1997-2001).

1970
Rodila se je Švedinja Annika Sörenstam, najboljša igralka golfa vseh časov.

1975
Rodil se je avstralski nogometaš Mark Viduka. Leta 1994 je že debitiral v avstralski izbrani vrsti. Leto kasneje je podpisal s Croatio iz Zagreba, kjer je ostal tri leta. Decembra 1998 se je preselil k Celticu iz Glasgowa in leta 2000 postal najboljši nogometaš škotske lige (zabil je 27 golov). Leeds je za napadlaca s hrvaškimi koreninami ponudil 6 milijonov funtov. Viduka je blestel na Elland Roadu, Leeds se je leta 2001 prebil vse do polfinala Lige prvakov. Tri leta zatem je klub zaradi finančnih težav izpadel iz Premier lige in Viduka je odšel k Middlesbroughu. V sezoni 2005/06 je močno pripomogel k uvrstitvi kluba v finale Pokala Uefa, kjer je bila boljša Sevilla.

1986
Rodila se je francoska plavalka Laure Manaudou. Na olimpijskih igrah 2004 v Atenah je osvojila zlato na 400 m prosto in srebro na 800 m prosto. Septembra 2009 je presenetljivo končala kariero, vrnila se je leta 2011, na olimpijskih igrah v Londonu pa je bila popolnoma zunaj forme.

2002
Košarkarji Uniona Olimpije so v 1. krogu Evrolige v skupini B v Malagi premagali Unicajo s 77:70. Zmaji so sanjsko začeli evropsko sezono. Prvo četrtino so dobili z 22:12, ob polčasu pa so zeleno-beli vodili s 43:33. Gostitelji so se minuto pred koncem nevarno približali (70:73). Roberts Štelmahers je 58 sekund pred koncem zadel oba prosta meta, Vladimer Boisa pa je deset sekund kasneje zapečatil usodo Špancev. Pri gostiteljih je največ točk dosegel Esteller (11), pri Ljubljančanih pa Joško Poljak (19).