Veselje Clinta Dempseyja po zmagovitem golu pred 55 tisoč navijači.v Philadelphii, Foto: Reuters
Veselje 'kivijev'
Nova Zelandija bo v Južni Afriki igrala v skupini F skupaj z Italijo, Paragvajem in Slovaško. Foto: Reuters
Alexandre Song in Peter Pekarik
Slovaška je bila v Celovcu bližje zmagi, a je sodnik razveljavil zadetek Šestaka na začetku 2. polčasa. Foto: Reuters

Sredi drugega polčasa so se na stadionu ob Vrbskem jezeru začeli neredi, na igrišče so priletele bakle, steklenice in drugi "leteči" predmeti, nekaj najbolj razgretih pa je celo vdrlo na igrišče. Za mikrofon je moral poprijeti nadomestni kapetan "belih orlov" Nemanja Vidić, ki je nato nekako le pomiril deset tisoč srbskih navijačev.

"Kiviji" so z nepopustljivo igro prišli do zaslužene zmage, potem ko je v 22. minuti Smeltz po dolgi podaji izigral branilca Antona Rukavino in lepo zadel. Nova Zelandija bo v petek gostovala v Mariboru, kjer se bo pomerila s Slovenijo.

Llorente preprečil arabsko presenečenje
Španija je v Innsbrucku šele v 91. minuti prišla do zmage nad Savdsko Arabijo (3:2). Tekmo je v korist evropskih prvakov odločil Fernando Llorente, ki je po kotu zadel z glavo in kaznoval slab izhod iz vrat arabskega vratarja.

Uspešna generalka za Slovenijo
ZDA so pravi obraz proti Turčiji pokazale šele v drugem polčasu, ko je nekaj menjav prineslo spremembo ritma. Turki, ki so jih Američani za nasprotnika na pripravljalni tekmi izbrali zaradi domnevne podobnosti z igro Slovenije, so sredi 1. polčasa povedli prek Arde Turana. V nadaljevanju se je izkazal Robbie Findley, ki je z imenitno globinsko podajo zaposlil Landona Donovana, ki je nesebično podal Jozyju Altidorju za izenačenje. Zmagoviti gol je zabil Clint Dempsey, ki je v uigrani akciji s kolenom sprejel podajo iz avta in nato s strelom iz prve matiral turško obrambo.