Novinec Matt Murray je s 47 obrambami postavil osebni rekord v kratki NHL-karieri, v kateri je branil šele na 19. tekmi (13 v rednem delu in 6 v končnici). Foto: Reuters
Justin Williams (Washington Capitals)
"Gospod 7. tekma" in trikratni prvak Justin Williams je 55 sekund pred koncem rednega dela znižal na 2:3 s prvim golom v končnici v dresu Washingtona. Foto: Reuters
Aleksander Ovečkin (Washington Capitals) - Kris Letang (Pittsburgh Penguins)
Lenobe kapetanu Washingtona Aleksandru Ovečkinu ni mogoče očitati: v dobrih 24 minutah igre je poskusil s kar 18 streli, 7 jih je šlo v okvir vrat, ob golu in podaji pa je podelil še 9 "bodičkov". Foto: Reuters

21-letni novinec v vratih Penguinsov je namreč zbral kar 47 obramb, dvakrat pa je klonil šele v zadnjih 12 minutah, v katere so gostitelji vstopili z vodstvom 3:0.

Hitro udobno vodstvo Pittsburgha
V razmiku minute sta v 1. tretjini zadela Šved Patric Hornqvist in Nemec Tom Kuhnhackl, nekaj manj kot pet minut pred koncem druge tretjine pa je drugi Šved Carl Hagalin povišal na 3:0. V zadnji tretjini je sledil silovit odgovor Washingtona, zadela sta kapetan Aleksander Ovečkin in nekdanji soigralec Anžeta Kopitarja pri Los Angelesu Justin Williams.

Obrnjena zgodba kot v Washingtonu
Capitalsi so sicer popolnoma prevladovali, razmerje strelov je bilo kar 49:23 za goste, a je mladi Kanadčan branil mogoče in nemogoče ter prinesel moštvu Sidneyja Crosbyja dragoceno prednost. "Murray je bil osupljiv. Do razlike v strelih je prišlo, ker so oni imeli ves čas plošček v posesti, mi pa ne. Zagotovo je to del igre, kjer smo na prvih dveh tekmah mi prevladovali v dolgih obdobjih tekem. Nocoj je bila povsem druga zgodba," je trener Pensov Mike Sullivan priznaval, da jih je Washington nadigral, a po tem, ko so Pingvini držali vajeti igre na uvodnih dveh tekmah serije v glavnem mestu ZDA.

Ali vrnitev Fleuryja odpira vratarsko vprašanje?
"Murray je bil neverjeten vso noč. Držal nas je v igri, to drži kot pribito,
" je po tekmi hvalil svojega moštvenega kolega in tekmeca za mesto v vratih Marc Andre Fleury. Prvi vratar Pittsburgha se je po mesecu in pol počitka zaradi drugega pretresa možgano v sezoni vrnil v postavo in je bil rezervni vratar, glede na formo Murrayja pa bo to tudi ostal.