Krvnik Olimpije - Goran Jolič

V Ajdovščini je Primorje (2:0) po izključitvi Mohameda Abd Raba (udarec brez žoge) kronalo terensko premoč z bombama nekdanjega igralca Olimpije Joliča. Prost vstop v Fazaneriji je privabil 4.000 gledalcev, ki so videli tri zadetke z glavo in zmago Mure proti Dravi po daljšem času. Domžale in Zagorje so ohranili nedotaknjene mreže (0:0).

Maribor je v Ljudskem vrtu visoko premagal Belo krajino (5:0). Ljubljana je s 4:0 razbila Gorico, CMC Publikum pa je z golom Rusiča zmagal v Kopru z 1:0.

Primorje brez osmerice do skalpa Olimpije
Pred srečanjem je le malokdo verjel v uspeh Primorja, saj so Primorci tekmo začeli brez osmih igralcev prve enajsterice, v ogenj pa je moral trener Darko Milanič poslati številne mlade igralce. Ajdovci se niso ustrašili renomiranega nasprotnika in zasluženo premagali Olimpijo, za kar je najbolj zaslužen Goran Jolič. Sebastjan Cimerotič je v prvem polčasu zadel vratnico, to pa je bilo tudi vse, kar so zeleno-beli prikazali v Ajdovščini.

Dabanovič neodločen pri dveh zadetkih Mure
Milan Miklavič je v prvo enajsterico postavil igralce, ki pod taktirko Bojana Prašnikarja niso dobili veliko priložnosti. Prvi je mrežo Drave zatresel Ermin Rakovič v 25. minuti, a je najboljši strelec lige Sead Zilič izenačil, prav tako z glavo, le nekaj minut kasneje. Bekim Kapič je ob koncu polčasa izkoristil neodločnost vratarja Drave Mladena Dabanoviča, ki je bil sokriv tudi pri zadnjem zadetku Romana Obilinoviča v tretji minuti sodnikovega podaljška.

Borbeno Zagorje odneslo točko iz Domžal
Domžalčani so v Športnem parku naleteli na borbeno Zagorje. Terensko premoč so imeli gostitelji, ki so bili najbližje zadetku na začetku drugega polčasa, ko je Željko Mitrakovič zadel prečko.

Maribor v drugem delu zlomil odpor Bele krajine
Mariborčane je v vodstvo popeljal Stipe Balajič v 59. minuti. Od tega trenutka dalje se je igra odvijala na polovici Belokranjcev, ki z igralcem manj niso imeli veliko možnosti.