Trener Pavel Pinni.
Mariborčani so dosegli prvo zmago v Ljudskem vrtu.

V Novi Gorici je edini zadetek padel v 33. minuti, ko je po nerodnem posredovanju pred lastnimi vrati mrežo zatresel Miran Burgič. Domači so protestirali, saj naj bi Marko Križnik napravil prekršek nad Burgičem, a je sodnik Darko Čeferin zadetek priznal. Državni prvaki so bili vseskozi boljši nasprotnik, saj so se Celjani le branili. Vrtnice so imele po izključitvi Sebastjana Gobca (dva rumena kartona) igralca več, a so gostje vzdržali.

Mura in Primorje sta se v Murski Soboti razšla brez zmagovalca (2:2). Prekmurci niso okusili slasti zmage že šest tekem, Ajdovci pa so na drugi strani še petič zapored ostali neporaženi. Po zadetkih Vladimirja Ostojiča in Tima Lo Duce v razmiku dveh minut so bili celo bližje zmagi, a je nato izid po veliki napaki gostujoče obrambe poravnal Borut Tisnikar. Že v 1. polčasu je zadel Ermin Rakovič.

Primorci so nastopili zelo oslabljeni, saj Darko Milanič ni mogel računati na Sinišo Jankovića, Dražena Žežlja, Roberta Miloša, Mitjo Zatkoviča in Mateja Mlakarja. V 40. minuti je moral zaradi poškodbe iz igre še vratar Janez Strajnar. Zamenjal ga je Uroš Rutar.

Beli krajini evrogol Ljuba Štrbca ni pomagal. Tri točke (1:2) so šle z Domžalčani. Zagorje je z golom Boruta Turšiča ugnalo Koper. Zagorjani so se z drugo zmago v sezoni otresli dna lestvice, na katerem so sedaj Belokranjci. Že v petek je Olimpija v Zagorju s 4:1 premagala Ljubljano, Maribor pa v soboto z 2:1 Dravo.