Koprski navijači so se končno lahko veselili zmage.

Gledalci v novogoriškem Športnem parku so videli sploh prva zadetka v tej sezoni, saj sta se tekmi Goričanov proti Ljubljani in Primorju končali z izidom 0:0. Tokrat so na svoj račun prišli že v uvodnih 15 minutah, ko je Amela Mujčinoviča najprej premagal Saša Ranič, nato pa še Aleksander Rodić. Obakrat je zaspala Murina obramba.

Domači so bili prepričljivo boljši, gostje pa nevarni le ob koncu obeh polčasov. V 37. minuti je tako Borut Tisnikar zadel vratnico. V dresu Hitovcev se je v zadnje pol ure predstavil novi član državnih prvakov, Moldavijec Vladislav Lungu.

Strajnar prvič premagan
V šesti tekmi so prvo zmago v letošnjem prvenstvu končno dočakali Koprčani. Z 1:0 so ugnali doslej neporaženo Primorje.

Darko Kremenovič je v 54. minuti sploh prvi letos v 1. SNL premagal ajdovskega vratarja Janeza Strajnarja. V mrežo je pospravil žogo, ki se je po strelu Juana Sebastiana Vitagliana s skoraj 30 metrov odbila od vratnice.

Oslabljeni Severni Primorci so priložnost za vsaj točko zamudili v prvem polčasu, ko je po strelih Gorana Joliča in Gregorja Mirtiča dvakrat dobro posredoval Admir Suhonjič.

Olimpija nadaljuje s slabimi predstavami
Na Ptuju se je Kumho Drava s KD Olimpijo razšla brez zadetkov. Gostitelji so še posebej v drugem polčasu kar tekmovali, kdo bo zapravil lepšo priložnost. Ljubljančani so po sramotnem porazu v sredo proti tretjeligašu Šenčurju (1:5) lahko zadovoljni le z izidom, saj so le enkrat resneje ogrozili vratarja Dejana Germiča. Prvič je zaigral tudi njihova nova okrepitev Rusmin Dedič.

V nedeljo bosta še srečanji Zagorje - Bela krajina in CMC Publikum - Maribor Pivovarna Laško. Ljubljana in Domžale sta v petek igrala 1:1.